2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/20. Pani dyrektor szczególnie gorąco powitała najmłodszych uczniów, wszystkim zaś życzyła samych dobrych ocen. Powodzenia!
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020
- 5
Stypendium szkolne, zasiłek szkolny
INFORMACJA DLA RODZICÓW
Informujemy, że jak co roku można ubiegać się o stypendium szkolne, które przyznawane jest na cały rok szkolny 2019/2020 i zasiłek szkolny w wyjątkowych sytuacjach. Warunkiem otrzymania stypendium przez uczniów klas I – VIII jest złożenie wniosku o stypendium wraz z załącznikami (zaświadczenie o dochodach, zasiłku rodzinnym, o dochodach z pracy dorywczej, o bezrobociu z Urzędu Pracy za miesiąc sierpień 2019 r.) do dnia 10 września 2019 r. w sekretariacie szkoły (codziennie w godz. 8.00 – 14.00). Kryterium dochodowe na stypendium szkolne wynosi 528 zł netto na jednego członka rodziny. Formularze wniosków oraz informacje o zasadach przyznawania stypendium i zasiłku można pobrać w sekretariacie szkoły lub za strony internetowej www.spswarzewo.edupage.org
Otwarcie strefy aktywności
- 18
Dnia 11 lipca 2019 roku na boisku przy Szkole Podstawowej w Swarzewie otwarto strefę rekreacyjno - sportową dofinansowaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zaproszonych gości oraz mieszkańców Swarzewa, a przede wszystkim dzieci przywitała dyrektor szkoły Pani Bożena Korth. Głos zabrał wójt Gminy Puck Pan Tadeusz Puszkarczuk oraz Radny Gminy Puck Pan Arkadiusz Dettlaff. Po przecięciu wstęgi przez wójta gminy oraz przedstawicieli dzieci rozpoczęła się zabawa na placu zabaw i siłowni zewnętrznej. Na dzieci czekały niespodzianki przygotowane przez Sołectwo Swarzewo oraz Stowarzyszenie Turystyczne Swarzewo: malowanie twarzy, zabawy przy muzyce i pyszne lody. Impreza była bardzo udana, bo na twarzach dzieci cały czas gościł uśmiech.
Budowa strefy aktywności
- 12
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
- 125
Nadszedł oczekiwany dzień - zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Oprócz tradycyjnego wręczania świadectw był czas na podziękowania i wierszyki pożegnalne.
Dla ósmoklasistów to ostatni dzień w naszej szkole. Życzmy im powodzenia!
Najlepszy absolwent szkoły podstawowej
- 9
Łukasz Bigott otrzymał w tym roku nagrodę Wójta Gminy Puck dla najlepszego absolwenta naszej szkoły.
Dyskoteka pożegnalna 8 klasy
- 18
17 czerwca odbyła się dyskoteka pożegnalna klasy VIII. Przy dźwiękach skocznej muzyki bawili się nie tylko uczniowie , ale i rodzice oraz nauczyciele. Mamom dziękujemy za przygotowanie słodkiego poczęstunku. Tort był pyszny!
Wycieczka do Sławutówka
- 4
17 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego spędziły wyjątkowy czas na wycieczce do Sławutówka. Było mnóstwo atrakcji w jednym miejscu: Park dinozaurów, Park Rozrywki, Podwodna Podróż 7D, Kino Prehistoryczne. Dzieci przeżyły podróż na dno oceanu, a na otwartej przestrzeni zobaczyły postacie wymarłych dinozaurów.
Podsumowanie roku szkolnego 2018/2019
- 14
14 czerwca podsumowaliśmy konkursy z II półrocza. Uczniowie z rąk Pani Dyrektor otrzymali nagrody za konkursy profilaktyczne, sportowe, recytatorskie, piosenki, teatralne oraz za zbiórkę makulatury. Podziękowania od społeczności szkolnej, za umożliwienie udziału w projekcie „Akademia Czystego Morza”, otrzymała Pani Alina Dereszewska.
Wieczór z teatrem i piosenką dla Wojtusia
- 32
Wieczór z teatrem i piosenką to tradycja naszej szkoły. Wówczas mieszkańcy Swarzewa i okolic spotykają się by podziwiać występy artystyczne naszych uczniów. W tym roku wieczór został zorganizowany specjalnie z myślą o naszym małym mieszkańcu. Zebrane pieniądze przeznaczyliśmy na operację rączek i nóżek Wojtusia. Bardzo dziękujemy wszystkim za obecność.
Dzień Dziecka i Dzień Sportu
- 62
12 czerwca na Przystani Wodnej w Swarzewie odbył się Dzień Dziecka i Dzień Sportu. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu i korzystać z przygotowanych atrakcji: zabawy i rozgrywki sportowe, malowanie tatuaży, bańki mydlane, rowerki oraz kajaki wodne. Każdy uczestnik mógł także skorzystać z przygotowanego przez rodziców poczęstunku. Były to kiełbaski z grilla, napoje oraz lody. Pogoda i humory dopisały, wszyscy się świetnie bawili.
Sukces naszego ucznia Antoniego Jaskułka
Dnia 11 czerwca 2019 roku uczeń naszej szkoły, zawodnik klubu LKS Ziemi Puckiej, Antoni Jaskułka reprezentował powiat pucki na wojewódzkiej imprezie lekkoatletycznej pn.: Pomorska Olimpiada Lekko-atletyczna ,,Dysk Pomorski 2019” w konkurencji bieg na 1000 m. Antoni zajął w tych zawodach bardzo wysokie 3 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Debata o książce klasy 6
- 18
Czy czytanie książek może stać się pasją? Książka tradycyjna czy e-booki? Wady i zalety szkolnych lektur. Oto tylko niektóre tematy jakie pojawiły się w trakcie "Debaty o książce" przygotowanej przez szóstoklasistów. Wszystkim mówcom gratulujemy przemyślanych wystąpień.
Spotkanie z policjantką
- 4
Zbliżają się wakacje. To czas pełen radości i wspaniałych przygód. Nie możemy jednak zapomnieć o tym jak ważne jest bezpieczeństwo. W tym celu młodsi i starsi uczniowie spotkali się Panią Policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Pucku. Funkcjonariuszka przypomniała dzieciom o tym jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych, szczególnie w czasie letniego wypoczynku.
Wycieczka oddziału przedszkolnego do Pucka
- 87
6 czerwca dzieci z zerówki wybrały się na wycieczkę do Pucka. Odwiedziły Muzeum Ziemi Puckiej. Odwiedzając Oddział Pocztowy w Pucku zapoznały się z pracą ludzi na poczcie. Największą atrakcją były zabawy na placu oraz doświadczenie z samodzielnego dokonywania zakupu lodów na Puckim Rynku.
Zajęcia na Uniwersytecie Morskim
- 20
To już ostatnie zajęcia z projektu „Akademia Czystego Morza”. W ramach zajęć terenowych uczniowie spotkali się ze specjalistami, którzy na co dzień zajmują się oczyszczaniem ścieków w Oczyszczalni Ścieków w Swarzewie. Zapoznali się z procesem biologicznego oczyszczania ścieków, dowiedzieli się jakie parametry oczyszczania decydują o czystości Morza Bałtyckiego i zobaczyli różnicę między ściekami komunalnymi a odpływem odprowadzanym do morza. Dalsza część zajęć odbyła się w Uniwersytecie Morskim. Uczniowie podzieleni na 2 grupy wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych: Badamy wodę oraz Badamy glebę i powietrze. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe upominki.
Wyjazd uczniów języka kaszubskiego
- 125
6 czerwca dzieci z klas I – III brały udział w wycieczce pod hasłem: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Program obfitował w różnorodne atrakcje. Na początku uczniowie zwiedzali Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy, gdzie oglądali kilka wystaw dotyczących zwyczajów i tradycji Kaszubów. Potem udali się na warsztaty rzemiosła i zdobnictwa do Manufaktury szkła Puckglas. Tam za pomocą techniki graficznej wykonali kartki okolicznościowe, a potem mozaikę ze szkła. Nie lada wyzwaniem dla dzieci było szukanie zabytków Pucka według instrukcji zamieszczonej na karcie pracy. Grupy spisały się na medal. Każda odnalazła najważniejsze miejsca i zabytki miasta. Wycieczka zakończyła się w restauracji Nordowi Môl, gdzie odbyło się m. in. spotkanie z szefem kuchni. Wszyscy zgodnie uznaliśmy wyjazd za bardzo udany!
Festiwal Kultury Szkolnej Gminy Puck 2019
- 34
Czwartego czerwca po raz kolejny w Żelistrzewie odbył się Festiwal Kultury Szkolnej. Tamtejszy WDK gościł utalentowanych uczniów Gminy Puck - laureatów gminnych przeglądów. Naszą szkołę reprezentował chór, grupa teatralna oraz wokalistki z klas 3, 5 i 8. Odbyło się także podsumowanie konkursów wystawienniczych. Uczennice naszej szkoły otrzymały zaszczytne miejsca w kategoriach: malarstwo i malarstwo na szkle.
Finał „Rodnô Mòwa” w Chmielnie
- 2
Najlepsi kaszubscy recytatorzy spotkali się na finale konkursu recytatorskiego w Chmielnie. Uczestnicy zachwycali publiczność przepiękną mową kaszubską, doborem repertuaru oraz interpretacją utworów. Powiat pucki reprezentowała nasza uczennica Agata Boszke. Jury przyznało Agatce aż dwie nagrody: „nagrodę specjalną” za najlepszą recytację utworu Alojzego Nagla oraz II miejsce w kategori klas I – III. Serdecznie gratulujemy!
Występ teatru szkolnego dla uczniów z Pucka
- 7
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej z Pucka przyjechali do swarzewskiej szkoły na przedstawienie pt. "Kapelusz Pani Wrony". Spektakl został doceniony i nagrodzony przez maluchów gromkimi brawami. Cieszymy się, że mogliśmy sprawić radość kolegom i koleżankom i częściej zapraszamy w mury naszej szkoły.
Prelekcja dla rodziców na temat odpadów komunalnych
- 4
28 maja w ramach projektu "Akademia Czystego Morza" odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów biorących udział w projekcie. Podczas spotkania przedstawiono nowe trendy w gospodarce odpadami. Uczestnicy uzyskali informacje o tym jak segregować konkretne odpady. Podkreślona została również rola jaką rodzice pełnią w kształtowaniu pokolenia, które będzie odpady segregować świadomie, z poczuciem wagi jaką segregacja ma dla ochrony środowiska naturalnego i jego zasobów.
Dzień Matki w kościele
- 44
"Matka, Mateczka, Mamusia, po prostu Mama.."
Dzień Matki jest jednym z najpiękniejszych dni. Dlatego postanowiliśmy godnie ten dzień uczcić.
26 maja z całą społecznością szkolną w Swarzewskim Sanktuarium, w montażu słowno - muzycznym, z sercami pełnymi wdzięczności - uczciliśmy Matkę Bożą i wszystkie Matki.
Wycieczka do Karpacza
KARTKI Z WYCIECZKOWEGO DZIENNIKA SZÓSTOKLASISTÓW
44820.05.2019.
Ze Swarzewa wyjechaliśmy bardzo wcześnie. Do Wrocławia dotarliśmy około 14.00. Na miejscu czekał na nas przewodnik – pan Jan. Zobaczyliśmy katedrę, a następnie wjechaliśmy windą na wieże widokową, z której roztaczały się przepiękne widoki. Widzieliśmy dom Jasia i Małgosi, rynek. A największą atrakcją było odnajdywanie krasnali, z których słynie Wrocław. Znaleźliśmy ich ponad 30, w sumie w mieście jest ich ponad 300. Około 19.00 ruszyliśmy w stronę Karpacza.
Jakub Szamber kl.VI
21 maja 2019
Dziś minął drugi dzień wycieczki czyli 21maj. Rozpoczął się od pobudki około 7 rano. Wszyscy ubrali się i przygotowali do śniadania. Było spaghetti i jajka sadzone oraz szwedzki stół. Gdy już przygotowaliśmy się do wyjścia, przywitaliśmy się z naszym przewodnikiem -panem Andrzejem. Po przybyciu na miejsce ustawiliśmy się w kolejce na wyciąg. Kiedy zbliżyliśmy się już do kolejki górskiej, razem z dziewczynami Martyną, Agatą i Julią usiadłyśmy i zaczęłyśmy się trochę bać. Jechałyśmy około 11 minut, po drodze widziałyśmy piękne widoki. Po zejściu z kolejki pan przewodnik opowiedział nam, jak mamy się zachowywać podczas drogi na szczyt.
Kiedy doszliśmy do schroniska „Dom Śląski”, około pół godziny odpoczywaliśmy. Droga prowadząca na szczyt Śnieżki, była dosyć ciężka, kręta i kamienista. Po dotarciu na górę, byliśmy z siebie bardzo dumni. Były tam bardzo ładne widoki na inne ośnieżone góry. Na Śnieżce widzieliśmy jeszcze kapliczkę św. Jakuba. Po kilkunastu minutach zaczęliśmy schodzić. Zatrzymaliśmy się chwilę, przy tym samym schronisku, co wcześniej. Schodziliśmy jeszcze około 4 godzin, po drodze mijając dwa schroniska i jezioro. Gdy zeszliśmy i usiedliśmy w autobusie, każdy z nas poczuł wielką ulgę. W pensjonacie zjedliśmy obiad i każdy poszedł do swojego pokoju, aby odpocząć.
Bardzo podobało mi się wejście na Śnieżkę i oglądanie tak przepięknych widoków.
Agata Lessnau kl. 6
22.05.2019.
Dzisiaj rozpoczął się trzeci dzień szkolnej wycieczki szkolnej. Poranek był deszczowy i zapowiadała się pochmurna środa. O godzinie 10.00 wyjechaliśmy z pensjonatu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Świątyni Wang. Wysłuchaliśmy historię świątyni. Następnie pojechaliśmy autokarem do Muzeum Sportu i Turystki w Karpaczu. Tam zobaczyliśmy strój skoczka Kamila Stocha oraz rzeczy związanie ze sportem. Potem wybraliśmy się do kopalni uranu – „Sztolnie Kowary”. Tam widzieliśmy wiele ciekawych kamieni i diamentów wykopanych w górach. Zobaczyliśmy wspaniały pokaz laserów 3D i sztuczny wybuch bomby atomowej. To było wspaniałe! Po wyjściu z kopalni, czekaliśmy chwilę aż deszcz przestanie padać. Następnie udaliśmy się do Muzeum Skarbów Ziemi Juna. Tam widzieliśmy również wiele pięknych, szlachetnych kamieni i skał. Możliwe było również przesiewanie złota z wody i piasku. W muzeum zakupiłam wisiorek i kamień górski. Około 17.00 wróciliśmy do pensjonatu.
Amelia Banaszkiewicz klasa VI
23.05.2019.
Dziś czwarty dzień naszej wycieczki. Jutro wyjeżdżamy i wracamy do Swarzewa. Zwiedzanie zaczęliśmy od godziny 10.00. Pierwszym punktem naszej wycieczki był zamek Chojnik, na który wchodziliśmy około 45 minut to 627 m. n. p. m. Ogólnie zamek z dołu nie wydawał się duży, ale gdy weszliśmy, to nabraliśmy respektu! Spędziliśmy tam około 2 godziny. Po zejściu z tej budowli pojechaliśmy do Wodospadu Kamieńczyka. No i znowu wchodziliśmy pod górę, ale niedługo. Dostaliśmy kaski i mogliśmy zobaczyć, jaki jest ogromny. Miał około 27 metrów. Następnie zajęliśmy swoje miejsca w autokarze. Jechaliśmy do Wodospadu Szklarki, która miała około 24 metry. Potem udaliśmy się do pensjonatu „Królowa Karkonoszy” na obiadokolację. Wieczorem poszliśmy na spacer. Zobaczyliśmy na przykład Zaporę na Łomnicy, w parku rzeźby zwierząt, które kiedyś zamieszkiwały bądź teraz zamieszkują te tereny. Pod koniec zrobiliśmy zakupy w Biedronce.
Około godziny 20.30 wróciliśmy do swoich pokoi. Tam nam minął przedostatni dzień wycieczki.
Martyna Pawełczyk kl.VI
24.05.2019.
Dzisiaj jest 5 dzień wycieczki .W planach jest Zamek Książ i powrót do domu około 22 godziny.
Dzień zaczął się od pobudki o 6.00 rano, na śniadanie były parówki, jajecznica oraz wiele innych rzeczy. Wyjechaliśmy o godziny 8.00. Około godziny 10.00 byliśmy w zamku, bilet wstępu kosztował 29 zł, nawet sporo. Naszą przewodniczką była pani Joanna. Podziwialiśmy Dziedziniec Honorowy oraz fasadę zamku. Następie zwiedzaliśmy wiele komnat, podziemia, ogród.
Następnie kupiliśmy pamiątki i jechaliśmy 10 godzin do domu. Radośnie i łagodnie wróciliśmy do domu.
Antoni Jaskulka kl.VI
W stadninie koni
- 61
21 maja najmłodsi uczniowie naszej szkoły zagościli w swarzewskiej stadninie koni. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści o anatomii i zwyczajach koni. Zobaczyli tez jak należy prawidłowo dbać o te zwierzęta. Największą atrakcją była przejażdżka konikiem. Dziękujemy.
Konkurs piosenki - etap gminny
- 30
17 maja w Żelistrzewie odbył się Przegląd Muzyki Szkolnej Gminy Puck. Naszą szkołę reprezentował chór, solistki i duet. W każdej kategorii zostaliśmy laureatami.
Wyróżnienie otrzymały : Kinga Milosch /kategoria soliści - wokaliści, grupa starsza/ oraz Agata Boszke /soliści - wokaliści, grupa najmłodsza/
III nagrodę wyśpiewała Lidia Boszke /kategoria soliści kl. 4-6/
II nagrodę zdobył chór "Słoneczne nutki" /kategoria zespoły/
I nagrodę otrzymał duet w składzie Oliwia Tarnowska i Sylwia Szomborg.
Wieżowisko w Gniewinie
- 53
XI Ogólnopolski Amatorski Turniej Teatralno-Kabaretowy „Wieżowisko” w Gniewinie przyniósł nam kolejny sukces, tym razem zdobyliśmy III miejsce za przedstawienie!
Przekazanie środków czystości do Hospicjum Dziecięcego
Na Was zawsze można liczyć! Takimi słowami przedstawicielka Gdyńskiego Hospicjum Dziecięcego podsumowała przeprowadzoną w naszej szkole przez Samorząd Uczniowski zbiórkę środków czystości, pościeli, ręczników. Pani Asia opowiedziała też o swojej pracy w hospicjum. Obiecujemy, że w przyszłym roku szkolnym też będziemy działać, bo wiemy, że warto pomagać.
Zajęcia na Uniwersytecie Morskim
- 13
Uczniowie w praktyce zobaczyli na czym polega segregacja odpadów komunalnych, między innymi generowanych w ich własnych domach, w czasie pobytu w Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych „Eko Dolina” w Łężycach. Dalsza część zajęć odbyła się w Uniwersytecie Morskim. Uczniowie podzieleni na 2 grupy wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych:
Badamy wodę, gdzie wykonali testy związane z badaniem czystości i jakości wody;
Badamy glebę i powietrze, gdzie przeprowadzili proste testy związane ze strukturą gleby, poznali jej zdolność do adsorbowania zanieczyszczeń. Zapoznali się też z wpływem gazowych zanieczyszczeń atmosfery na rośliny oraz na powstawanie kwaśnych opadów
Konkurs Rodnej Mowy - etap powiatowy
- 7
Wyniki konkursu:
Agata Boszke - I miejsce w kategorii klas I – III
Franciszek Proena – III miejsce w kategorii klas I – III
Agata Lessnau – II miejsce w kategorii klas IV – VI
W Chmielnie na finale wojewódzkim tegoż konkursu reprezentować nas będzie Agata Boszke. Brawa dla wszystkich.
Przegląd Teatrów Szkolnych w Rumi
- 48
Słoneczni Żeglarze na przeglądzie rejonowym w Rumi zajęli II miejsce i wywalczyli awans do finału konkursu teatralnego „Niebieskich Tarcz” w Sopocie.
Zmagania młodych aktorów obserwowało zacne jury w składzie: Beata Buczek-Żarnecka aktorka Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, Mariusz Żarnecki – aktor Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, instruktor retoryki i erudycji, Marzena Hazuka-Beraś malarka, projektantka, pedagog.
Gratulacje!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie