Chór szkolny "Słoneczne nutki" zajął II miejsce w Pomorskim Przeglądzie Chórów Szkolnych "Niepodległa". Serdecznie gratulujemy!
Spotkanie z policjantami
Funkcjonariusze policji z Pucka systematycznie odwiedzają naszą szkołę. Co roku przypominają nam jak się zachowywać aby nie narazić siebie na niebezpieczeństwo w różnych sytuacjach życiowych. Cieszymy się z tej współpracy i dziękujemy za cenne rady.
Spotkanie z rzeźbiarzem regionalnym
Dzieci uczące się języka kaszubskiego w środę 19 września w Domu Kaszubskim spotkały się z rzeźbiarzem – panem Piotrem Gollą. Najpierw poznały techniki rzeźbienia w drewnie oraz mydle. Regionalista pokazał dzieciom swoje prace, które zachwycały oryginalnością i precyzją wykonania. Dzieci uważnie słuchały wskazówek Pana Piotra, by potem krok po kroku stworzyć własne dzieła. Pod okiem prowadzącego wyrzeźbiły w mydle cudne zwierzątka: sowy, żółwie, rybki i kogucika. Uśmiech i satysfakcja z wykonanej pracy są najlepszym dowodem na to, że warto odkrywać swoje talenty. Zachęcamy do udziału w różnych formach aktywności, które oferują nasi regionaliści. A może Ty „jutro” odkryjesz swoją pasję?
Tańce kaszubskie
Zajęcia taneczne odbyły się w Domu Kaszubskim pod kierunkiem Pani Teresy Mudlaff i Marioli Kloka. Panie od lat zajmują się tańcem kaszubskim. Tworzą choreografię, którą potem przy akompaniamencie żywej muzyki (akordeonu) ćwiczą z dziećmi i młodzieżą. Podczas zajęć trenowaliśmy sposób poruszania się w tańcu: obroty, ruchy rąk i nóg, a nawet ukłon. Wykonaliśmy fragmenty choreografii do dwóch tańców kaszubskich: „Szewca” i „Kowala”. Dzieci bardzo szybko opanowały kroki i na zakończenie spotkania samodzielnie zaprezentowały krótki układ taneczny.
Zabawa na polu kukurydzy
Świetna zabawa z dodatkiem niecodziennych wrażeń to wyprawa do „Labiryntu w polu kukurydzy”. Mogliśmy się o tym przekonać osobiście. Wycieczka odbyła się dzięki hojności Strażaków ze Swarzewa, którzy pozyskali bilety dla naszych uczniów. Zabawa trwała trzy godziny! Najpierw udaliśmy się do labiryntu by odnaleźć zwierzątka, talerz kosmiczny oraz autobus „do góry kołami”. Potem zmierzyliśmy się z łamigłówkami i zagadkami ruchowymi. Po umysłowych zmaganiach przyszedł czas na wesołą zabawę na dmuchanej zjeżdżalni. Zajęcia na świeżym powietrzu doskonale wpłynęły na nasz nastrój i samopoczucie. Zachęcamy wszystkich do aktywnego wypoczynku.
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019
Nowy rok szkolny 2018/2019 przywitał piękny, słoneczny poranek. Dzień rozpoczęliśmy tradycyjnie Mszą Świętą. Potem udaliśmy się do szkoły. Pani Dyrektor skierowała ciepłe słowa do rodziców, nauczycieli i uczniów, a szczególnie do najmłodszych dzieci, które po raz pierwszy zagościły w murach naszej placówki. Następnie poinformowała o zmianach w reformie edukacji, opowiedziała o efektach termomodernizacji naszej szkoły, zwróciła uwagę na bezpieczeństwo. Na koniec Pani Dyrektor życzyła wszystkim, aby czas spędzony w szkole był pracowity, a także pełen pozytywnych wrażeń i doświadczeń.
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018
Uroczystość zakończenia roku szkolnego w naszej szkole tradycyjnie rozpoczęła się mszą świętą. Następnie wszyscy zgromadzeni przeszli do szkoły. Na wstępie Pani Dyrektor podsumowała miniony rok szkolny dziękując rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły za współpracę i wspieranie dzieci w ich indywidualnym rozwoju, a uczniom za wysiłek i pracę włożoną w naukę. Uczniowie, którzy wyróżnili się w sposób szczególny odebrali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe i dyplomy. Rodzice, którzy aktywnie włączali się w działania na rzecz naszej szkoły otrzymali podziękowania. Dzieci pożegnały tegoroczny rok szkolny wierszem piosenką, tańcem oraz scenką teatralną. Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom dziękujemy za pracowity rok i życzymy udanych, słonecznych i bezpiecznych WAKACJI!
Dzień Dziecka i Dzień Sportu
20 czerwca przy pięknej pogodzie wszyscy uczniowie przybyli do Przystani Wodnej. Właśnie w tym dniu odbył się zorganizowany z okazji Dnia Dziecka i Dnia Sportu – piknik. Starsze i młodsze dzieci mogły aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu i do woli korzystać z wielu przygotowanych atrakcji. Propozycji było co niemiara: duże bańki mydlane, malowanie twarzy, zaplatanie kolorowych warkoczyków, rowerki wodne. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz strażacki. Zainteresowani mogli zobaczyć jak również dotknąć sprzęt jakim strażacy posługują się podczas zdarzeń. Druhowie opowiadali o służbie ochotniczej i odpowiadali na pytania dzieci. Aby pokrzepić się i nabrać sił do dalszej zabawy dzieci zjadły przygotowany przez rodziców poczęstunek: kiełbaski z grilla, soczki oraz lody. Impreza sprawiła uczestnikom wiele radości i satysfakcji. Na zakończenie Pani Dyrektor skierowała do rodziców i dzielnych strażaków specjalne podziękowania za ogromną pomoc i wkład przy tej imprezie. Zadowoleni uczniowie z uśmiechem na twarzach wracali do domów.
Nagroda w McDonald's
Taka mała rzecz, a cieszy… Za sukcesy teatralne i osiągnięcia w chórze szkolnym dzieci wyjechały wraz z opiekunkami do restauracji McDonald’s. Poczęstunek przypadł dzieciom do gustu - ich uśmiechnięte i zadowolone miny na zdjęciach mówią same za siebie. Potem udaliśmy się na spacer. Wesoły nastrój zachęcił wszystkich do żartów i zabawy. Dzień minął szybko, ale pozostawił miłe wspomnienia.
Egzamin na kartę rowerową
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Egzamin na kartę rowerową.
Podsumowanie konkursów szkolnych
13 czerwca odbyło się podssmowanie konkursów szkolnych (profilaktycznych, czytelniczych, zbiórki makulatury, teatralnych) i rozdanie nagród.
Dzień Rodzica
Dnia 12 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Na zaproszenie dzieci przybyli niezwykli goście – Rodzice, dla których uczniowie przygotowali część artystyczną. Pani Dyrektor powitała zebranych gości i złożyła im serdeczne życzenia. Odświętnie ubrane dzieci wyrażały miłość i wdzięczność swoim drogim Rodzicom poprzez recytację wierszy, śpiewanie piosenek, tańce i przedstawienia. Na koniec dzieci wręczyły Rodzicom piękne laurki. Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze i na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci i rodziców.
Spotkanie w Domu Kaszubskim
Uczniowie z klas I - III w ramach zajęć z języka kaszubskiego w poniedziałek 11 czerwca mieli warsztaty w Domu Kaszubskim. Dzieci malowały figurki gipsowe. Wybrały aniołki o różnych kształtach. Wykonując zadanie wykazały się pomysłowością i samodzielnością. Każdy aniołek wyglądał więc oryginalnie. Po pracy artystycznej przy dźwiękach kaszubskiej muzyki czekaliśmy na naleśniki, które specjalnie dla nas przygotowała Pani Irena. Zachęcamy do odwiedzania Domu Kaszubskiego nie tylko w ramach zajęć. Tutaj zawsze się coś dzieje…
Festiwal Kultury Szkolnej Gminy Puck
8 czerwca 2018 r. Ośrodek kultury Sportu i Turystyki w Gminie Puck po raz kolejny zorganizował Festiwal Kultury Szkolnej. Nasz swarzewski szkolny chór ponownie wykazał się ogromnym talentem i ambicją. W czasie uroczystości artyści którzy zajęli pierwsze miejsca po raz kolejny zaprezentowali w swoim wykonaniu wiersze kaszubskie, piosenki czy tekst. Gwoździem programu okazał się być duży tort, który był nagrodą za ciężką pracę uczniów.
Autor: Amelia Banaszkiewicz
Wycieczka do Stryszej Budy, Sianowa, Żukowa
- 7 czerwca 2018 roku klasy III ze Swarzewa i Gnieżdżewa odbyły wspólną wycieczkę. W Żukowie uczestniczyły we Mszy Świętej odprawionej przez księdza wikarego Wojciecha Gruba. Dzieci odwiedziły kościół w Sianowie oraz Park Miniatur i Gigantów w Stryszej Budzie.
Spotkanie z policjantką
7 czerwca 2018r. po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela policji. Tym razem funkcjonariuszka przekazała rady i przestrogi na wakacje. Oto niektóre z nich: „kąp się tylko w miejscach strzeżonych, do wody wchodź tylko pod opieką dorosłych, zabezpiecz się przed komarami i kleszczami, bądź widoczny na drodze - miej odblaski, zawsze mów rodzicom dokąd idziesz, a po zmroku nie wychodź bez opieki, bądź ostrożny w kontaktach z obcymi…” Wakacje to czas odpoczynku, spotkań z rodziną i zwiedzania wielu, ciekawych miejsc. Chcielibyśmy, aby wszyscy powrócili do szkoły nie tylko wypoczęci, ale i zdrowi i zadowoleni
Konkurs literacki "Piórnik"
Lidka Boszke laureatką VII Pomorskiego Konkursu Poetyckiego "Piórnik". Lidka zajęła 3 miejsce w kategorii szkół podstawowych. Komisja wyłoniła zwycięzców spośród 117 uczestników z województwa pomorskiego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wizyta w stajni w Swarzewie
Korzystając z przepięknej słonecznej pogody uczniowie z klasy pierwszej i zerówki wybrali się na wycieczkę do stajni "Zwierzińc" w Swarzewie. Po zapoznaniu się ze wszystkimi mieszkańcami gospodarstwa: kozami, owcą, świnką, lamą przyszedł czas na zwiedzanie stajni. Dzieci dowiedziały się jak wyglądają konie, jakich warunków potrzebują oraz czym się żywią i jak należy o nie dbać. Pomagały w karmieniu, pielęgnowaniu i siodłaniu konia. Brały udział w przejażdżkach na bułanym koniu Izoldzie i na srokatym kucu o imieniu Putini. Wycieczka dostarczyła wszystkim wiele radości i niezapomnianych chwil.
Spotkanie "artystów szkolnych" z mieszkańcami Swarzewa
„Wieczór pełen wrażeń…” - tak o tegorocznym spotkaniu mówią mieszkańcy Swarzewa. Nasi młodzi artyści po raz kolejny zaprezentowali swoje talenty. Przed publicznością wystąpili soliści, recytatorzy poezji kaszubskiej oraz teatr szkolny. Śpiew, gra aktorska i recytacja zostały docenione gromkimi brawami i kwiatami, które rodzice przekazali na ręce pań opiekunek. Za każdy gest uznania serdecznie dziękujemy. Podsumowując spotkanie pani dyrektor z dumą opowiadała o sukcesach naszych uczniów zdobytych na przeglądach gminnych i powiatowych. Wszystkim dzieciom jeszcze raz bardzo gratulujemy.
Finał konkursu Rodnô Mòwa w Chmielnie
26 maja Agata Boszke i Agata Lessnau godnie reprezentowały naszą szkołę na Finale Wojewódzkim Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa w Chmielnie. Mimo iż nie przyznano nam nagród w poszczególnych kategoriach wyjazd był bardzo owocny. Dziewczynki zwiedziły Chmielno i poznały legendy związane z Kaszubami. Obejrzały występ kaszubskiego zespołu wokalno – tanecznego „Iskierki”. Ponadto uczestniczyły w warsztatach tradycyjnego rzemiosła pod kierunkiem pani Ireny Brzeskiej – regionalnej rzeźbiarki. Największą atrakcją tego spotkania był spektakl rzeźby wyreżyserowany również przez Panią Brzeską pt. „Kania – Drewniany Ptak”. W niedzielę na zakończenie uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej, podczas której modliliśmy się za wszystkich Kaszubów.
Wycieczka do Kielc i okolicy
W dniach 22-25 maja klasy III-VII wybrały się na 4-dniową wycieczkę do Kielc i okolic. W czasie dosyć długiego pobytu w autokarze nie było mowy o nudzie. Po dotarciu na miejsce zwiedziliśmy różne ciekawe miejsca w Kielcach, tj. Aleja Sław, Pałac Biskupów Krakowskich, Rynek w Kielcach czy ulica Sienkiewicza (na której zjedliśmy niesamowicie smaczne lody). Na ulicy Sienkiewicza zrobiono nam również piękne zdjęcia pod dużym pomnikiem Henryka Sienkiewicza. Do schroniska "Wędrownik" dotarliśmy około godziny 20. Drugi dzień był dla wielu wyzwaniem, mianowicie wchodziliśmy na górę - Łysicę, mierzącą 612 m n.p.m. Po dotarciu na górę, przewodnik opowiedział nam ciekawą legendę dotyczącą skał, po których musieliśmy schodzić w drodze powrotnej na sam dół góry. Po zejściu wybraliśmy się do klasztoru Św. Katarzyny skąd znów wyruszyliśmy na wspinaczkę, tym razem krótszą - do Bazyliki Św. Krzyża. Ten dzień zakończyliśmy pobytem w Dworku Stefana Żeromskiego w Ciekotach.
Wycieczka do Kielc i okolic cd.
Trzeci dzień zaczęliśmy w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o życiu Żeromskiego. Następnie weszliśmy pod małą górkę do Klasztoru na Karczówce, z którego mogliśmy ujrzeć niesamowicie piękną panoramę na Kielce. Dużo uczniów czekało na moment, w którym znajdziemy się w 3 jaskiniach połączonych ze sobą - Odkrywców, Prochownia i Szczelina, których długość wynosi 140 m. Każdy był zachwycony pięknem tego miejsca. Po jaskiniach wybraliśmy się do ruin Zamku Królewskiego w Chęcinach, w którym spędziliśmy niezapomniane chwile. Weszliśmy na wieżę widokową, kupowaliśmy pamiątki i mieliśmy okazję zobaczyć pokaz tańca średniowiecznego. Po powrocie do schroniska czekała na nas miła niespodzianka - ciepła i pyszna pizza. Czwartego dnia rano opuściliśmy ze smutkiem schronisko i pożegnaliśmy się z Kielcami. Po drodze wstąpiliśmy do Pałacu Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku oraz do Zagnańska, czyli miejsca, w którym rośnie dąb Bartek.Do Swarzewa wróciliśmy po godzinie 21. Osobiście bardzo podobała się wycieczka. Jestem pełna podziwu dla pań, które wytrzymały z nami te 4 dni. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś pojedziemy do Kielc. Autor: uczennica kl. V, Amelia Banaszkiewicz.
Nagrywamy płytę z piosenkami
21 maja chór szkolny „Słoneczne nutki” gościł w north studio w Swarzewie. Nagrałyśmy kilka pieśni patriotycznych, które zostały zaprezentowane na pierwszym etapie Pomorskiego Przeglądu Chórów Szkolnych „Niepodległa”.
Zakwalifikowałyśmy się do drugiego etapu konkursu, który odbędzie się w jesienią w Gdańsku.
Bardzo dziękujemy Panu Tadeuszowi Korthals za nagranie i że mogłyśmy się przez chwilę poczuć jak prawdziwe artystki.
Przedstawienie profilaktyczne
- 21 maja 2018 roku przyjechali aktorzy z Krakowa i zaprezentowali przedstawienie profilaktyczne w którym to zostały pokazane problemy współczesnego młodego człowieka oraz sposoby ich konstruktywnego rozwiązania.
Przegląd teatrów szkolnych w Gniewinie
Ogólnopolski Przegląd Teatralno - Kabaretowy „Wieżowisko” w Gniewinie obchodził w tym roku 10 lecie swojego istnienia. Konkurs ma zasięg terytorialny i adresowany jest do twórców – amatorów z całej Polski. Tegoroczne zmagania teatralne oceniali: Pani Urszula Kowalska - Suwińska, Marzena Nieczuja – Urbańska, Pan Jerzy Gorzko i Krzysztof Czerny – aktorzy Teatru Wybrzeże. Nasi artyści wspaniale oddali charakter granych postaci. Jury doceniło nasze starania i przyznało nam I miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni.
Wojewódzki przegląd teatrów szkolnych w Rumi
„Słoneczni Żeglarze” co roku uczestniczą w turnieju teatralnym „Niebieskie Tarcze”. Celem konkursu jest kształtowanie i rozwijanie zainteresowań teatralnych wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych oraz gimnazjów. W Turnieju mogą uczestniczyć zespoły uprawiające różnorodne konwencje teatralne. Nasz zespół otrzymał zaszczytne II miejsce za przedstawienie „O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce”.
Apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Dnia 09.05.2018r. w naszej szkole odbył się apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie pod kierunkiem pani Grażyny Klebby i pana Andrzeja Mielewczyka, przygotowali program słowno-muzyczny przybliżający to ważne wydarzenie z historii Polski.
Powiatowe eliminacje konkursu recytatorskiego poezji kaszubskiej „Rodnô Mòwa”
W powiatowych eliminacjach konkursu recytatorskiego poezji kaszubskiej „Rodnô Mòwa” wzięło udział 34 recytatorów z 5 gmin. Uczestników oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Roman Drzeżdżon oraz Jerzy Łysk. Nagrody zwycięzcom wręczali Pan Tomasz Herrmann - Wicestarosta Powiatu Puckiego oraz Dyrektor Muzeum Ziemi Puckiej.
Naszym uczennicom przyznano:
Agacie Boszke I miejsce w kategorii klas I - III
Agacie Lessnau I miejsce w kategorii klas IV – VI.
Obie uczennice zakwalifikowały się do finału konkursu, który odbędzie się w Chmielnie 26 – 27 maja. Bardzo gratulujemy!
Eliminacje powiatowe BRD
26 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół w Żelistrzewie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie rozwiązywali test wiedzy oraz pokonywali tor przeszkód i miasteczko ruchu drogowego. W eliminacjach powiatowych nasi uczniowie również zajęli III miejsce. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Łukasz Bigott, Jakub Draws, Kinga Milosch i Marta Patok.
Przegląd Muzyki Szkolnej
Dnia 25 kwietnia w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie odbył się Przegląd Muzyki Szkolnej Gminy Puck.
Jak co roku zaprezentowały się uczennice naszej szkoły i zostały laureatkami konkursu w następujących kategoriach:
soliści - wokaliści / kategoria dzieci młodsze / wyróżnienie otrzymały - Helena Klebba i Agata Boszke
soliści - wokaliści /kategoria dzieci starsze/ trzecia nagroda dla Lidii Boszke
duety wokalne - Kinga Milosch i Marta Patok - trzecie miejsce
kategoria zespoły - chór szkolny "Słoneczne nutki" zdobył pierwsze miejsce
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie