Jarmark świąteczny w Pucku
- Hej kolęda, kolęda.. taka już jest tradycja, że nucimy ją razem; płynie z serca i myśli, pełna wspomnień i marzeń.Cały rok czekamy na piękny, świąteczny czas. W tym roku radość naszą wyraziliśmy wspólnym śpiewem podczas Jarmarku świątecznego na puckim rynku.Chóry: MUSZELKI z Pucka i SŁONECZNE NUTKI ze Swarzewa wykonały piosenki zimowe, kolędy i pastorałki.Niech nas nuta świąteczna mocniej łączy i wzrusza. WESOŁYCH ŚWIĄT!
Finał konkursu Méster Bëlnégò Czëtaniô
Ostatni etap konkursu czytania odbył się 12 grudnia 2018r. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie. W finale konkursu Méster Bëlnégò Czëtaniô wzięło udział ponad stu uczestników z dziesięciu powiatów i rywalizowali oni w pięciu kategoriach wiekowych. Młodszych uczestników wysłuchali m.in.: przewodnicząca Rady Języka Kaszubskiego Danuta Pioch oraz pisarz i poeta Stanisław Janke. Uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze zaprezentowali swoje umiejętności czytelnicze. Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymali dyplom za udział oraz słowa uznania od Jury za włożoną pracę i talent. Najlepsza w kategorii klas IV – VI okazała się uczennica klasy 6, która otrzymała zaszczytne I miejsce. Wszystkim dzieciom jeszcze raz bardzo gratulujemy!
Idą święta!
Świątecznie, smacznie i kolorowo – tak można powiedzieć o wypiekach przygotowanych przez naszych uczniów. Grupa kaszubska zgodnie z tradycją zajęła się pieczeniem pierników i ich dekoracją. Ciasteczka i inne ozdoby świąteczne można nabyć podczas szkolnego kiermaszu. Serdecznie zapraszamy!
Pomagamy.
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. To okres radości, pokoju i miłości. W tym czasie każdy z nas pragnie podzielić się z kimś odrobiną dobra. W naszej szkole również panuje taki zwyczaj. Uczniowie angażują się w różnorodne działania na rzecz innych. W tym roku włączyli się w akcję zorganizowaną przez Stowarzyszenie Turystyczne Swarzewa i wykonali kartki świąteczne dla Marysi Eland. Dodatkowo uczestniczą w akcji „Jeden grosz znaczy niewiele, ale góra grosza jest największa na świecie” również dla chorej Marysi. Zbierają także nakrętki dla Wojtusia oraz słodycze dla dzieci z Hospicjum. Zachęcamy wszystkich do współpracy, ponieważ: „warto pomagać”!
Mikołajki 2018
W czwartek 6 grudnia w szkole odbyły się Mikołajki. Wszystkie dzieci symbolizowały święto czapkami mikołajów i nawet rogami reniferów. W czasie lekcji dzieci odwiedzał Święty Mikołaj, który za zaśpiewanie świątecznej piosenki wręczał dzieciom słodki upominek. Każdy miał uśmiech na twarzy. To był niezapomniany dzień.
Bursztynowe klucze
- 2 uczennice klasy 8 wzięły udział XI Powiatowym Festiwalu Piosenki BURSZTYNOWE KLUCZE organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące w Pucku. W repertuarze tegorocznej edycji były piosenki z akcentem morskim.Gratulujemy odważnego występu!
Konkursy profilaktyczne i konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”
Co roku w listopadzie odbywają się w naszej szkole konkursy profilaktyczne. W tym roku klasy 4-8 konkurowały w konkursie na gazetkę ścienną pt. "Żyję zdrowo, bo nie ulegam nałogom". Klasy 0-3 brały udział w konkursie plastycznym o podobnej tematyce. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 19 grudnia. Uczniowie również otrzymali nagrody w za udział konkursie dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, który miał inspirować dzieci do codziennego czytania.
Andrzejki klas 0-3
Zgodnie z tradycją w wigilię świętego Andrzeja odbyła się w naszej szkole zabawa. Uczniowie klas 0-3 przeżyli wspaniały taneczny wieczór przy dźwiękach znanych przebojów. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Każde dziecko miało możliwość poznania kim zostanie w przyszłości oczywiście z „przymrużeniem oka”. Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości.
Wizyta u Świętego Mikołaja
W dniu 28.XI.2018 roku uczniowie z klas 0-3 udali się w magiczną podróż do niewielkiej, malowniczo położonej wioski. Drzewina, bo o niej mowa, została wybrana jako siedziba przez Świętego Mikołaja. Wizyta rozpoczęła się odwiedzinami w żłóbku Dzieciątka Jezus i zwiedzaniem "żywej szopki". Dzieci poznały osiołka Gucio i dwie małe kózki. Następnie zapoznały się z życiem Wioski Lapońskiej i jej mieszkańców. Po zwiedzaniu wioski przeszły do kina Elfów w igloo gdzie obejrzały w jaki sposób robi się tradycyjne bombki. Następnie musiały przedostać się przez symboliczny komin do Domu Mikołaja. Po takim przygotowaniu nasza świąteczna ekipa mogła przystąpić do własnoręcznej pracy. Podczas warsztatów dzieci zdobiły bombki oraz stroiki świąteczne. Po emocjonujących wyzwaniach naszedł czas na spotkanie ze Świętym Mikołajem, od którego otrzymały kilka bardzo ważnych rad i z którym mogły porozmawiać. Pobyt w Mikołajowej Krainie zakończył się otrzymaniem Certyfikatu Pomocnika Elfa. Uśmiech i radość bijące dookoła przyćmiewało szarą aurę za oknem autokaru w drodze powrotnej. To był bardzo udany dzień.
Nowe książki dla biblioteki
Księgozbiór biblioteki szkolnej wzbogacił się o 273 pozycje. Książki zostały zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na sumę 5000 zł. Poza tym zakupiono również lektury szkolne dla klas I - VIII. W bibliotece każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego do czytania. Serdecznie zapraszam.
Mistrz pięknego czytania- etap powiatowy
Eliminacje powiatowe konkursu Méster Bëlnégò Czëtaniô odbyły się 26 listopada 2018 roku w Kamienicy Mieszczańskiej w Pucku. Spotkaniu towarzyszyła miła i serdeczna atmosfera. Dzieci nawiązały nowe znajomości i pogłębiły swoją wiedzę na temat języka kaszubskiego. Wszyscy uczniowie zakwalifikowali się do finału regionalnego tegoż konkursu, który odbędzie się 12 grudnia w Wejherowie. Serdecznie gratulujemy!
Zabawa w Jumpcity
„Park Jumpcity” w Rumi, gdzie spędziliśmy piątkowe popołudnie to fajna zabawa oraz okazja do sprawdzenia swojej kondycji fizycznej. Obiekt ten posiada wiele atrakcji: mnóstwo trampolin, olbrzymi basen z gąbkami, ścieżki akrobatyczne, trampoliny z koszami, arena do zbijaka i wiele innych. Pod okiem trenerów uczyliśmy się sztuczek akrobatycznych, przewrotów i podskoków. Czas spędzony w gronie kolegów i koleżanek minął szybko i bardzo przyjemnie. Dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tej wycieczki.
Konkurs ,,Pozdrowienia z Nadmorskiego Parku Krajobrazowego”
19 listopada 2018 roku miało miejsce podsumowanie przyrodniczego konkursu plastycznego ,,Pozdrowienia z Nadmorskiego Parku Krajobrazowego” zorganizowanego z okazji 40-lecia NPK. Na spotkaniu wręczono nagrody wyróżnionym dzieciom oraz przedstawiono prezentację multimedialną o ptakach w NPK. II miejsce w konkursie w kategorii klas V-VI zajęła uczennica z kl. VI Julia Ustarbowska. Gratulacje!
Mistrz Pięknego Czytania po kaszubsku
14 listopada odbyły się eliminacje gminne konkursu pod hasłem: „Méster Bëlnégò Czëtaniô”. Trójka najlepszych uczestników w każdej kategorii wiekowej będzie reprezentować gminę 26 listopada w eliminacjach powiatowych. Gratulujemy!
Śpiewamy dla Niepodległej
Z okazji jubileuszu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wraz z całą społecznością szkolną zaśpiewaliśmy dla Niepodległej. Śpiew zawsze towarzyszy ludziom w ważnych dla nich momentach. Przekazywany z pokolenia na pokolenie jest świadectwem historii i potwierdzeniem tożsamości narodowej.
Rozbrzmiewająca w naszych sercach patriotyczna nuta jest wyrazem wdzięczności dla tych wszystkich, którzy poświęcili wszystko, byśmy mogli żyć w wolnym, niepodległym kraju.
100 - lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminie Puck
11 listopada 2018 roku w całej Polsce obchodziliśmy 100 – lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Gminne Obchody 100 rocznicy, tak jak każdego roku, odbyły się w Zdradzie pod pomnikiem Antoniego Abrahama. W uroczystościach udział wzięła pani Dyrektor Bożena Korth oraz poczet sztandarowy.
Hymn dla Niepodległej
W piątek 9 listopada 2018 roku o godz. 11.11 uczniowie szkół w całej Polsce zaśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego. Nasza szkoła również włączyła się do ogólnopolskiej akcji. Na pamiątkę uczniowie otrzymali biało-czerwone opaski.
Lekcja z Panem Romanem Drzeżdżonem
Pan Roman Drzeżdżon to kaszubski pisarz, poeta, publicysta i satyryk. Goszcząc na naszej lekcji opowiedział nam o zwyczajach związanych z Dniem Zadusznym i Świętem Wszysktich Świętych. Pokazał nam także kaszubskie instrumenty i zaprezentował ich brzmienie. Poznaliśmy m.in. historię diabelskich skrzypiec dowiedzieliśmy się do czego służą, grzechotki, klekotki, sznërë, knarë, burczybas i nie tylko. Mogliśmy ich dotknąć, a nawet zagrać. Dziękujemy Panu Romanowi za „żywą” lekcję historii.
Kolejne spotkanie w Uniwersytecie Morskim
Kolejne spotkanie 10 listopada 2018 roku w Uniwersytetcie Morskim było poświecone katastrofom morskim. Podczas wykładu Katastrofy na morzu uczniowie poznali historię największych wypadków statków morskich.Na ćwiczeniach Przeciwdziałanie skutkom uwolnienia ładunku do morza zapoznali się z technikami minimalizowania skutków wydostania się ładunku do środowiska w wyniku wypadku. Wcielając się w rolę kierownika akcji ratowniczej, wykazali się umiejętnością rozwiązywania problemu. Na ćwiczeniach laboratoryjnych Niebezpieczeństwa w transporcie ładunków drogą morską zapoznali się z zagrożeniami występującymi podczas transportu ładunków drogą morską m.in. ocenili zdolność do upłynniania stałych ładunków masowych.
15 rocznica nadania imienia szkole
"15 lat minęło" - tyle czasu upłynęło od pamiętnego dnia, kiedy nasza szkoła otrzymała imię Księdza Biskupa Konstantyna Dominika oraz sztandar. Ten uroczysty dzień rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele w Swarzewie. Po mszy zapaliliśmy znicze przy epitafium Biskupa Dominika. Następnie, już w szkole, obejrzeliśmy prezentację, dzięki której przypomieliśmy sobie życiorys patrona. Wspominaliśmy również, jak wyglądał dzień 7 listopada 2003 roku.Obejrzeliśmy fragmenty filmu m.in. z wystąpieniem Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego, przemówieniem p. Dyrektor Bożeny Korth, odczytaniem uchwały w sprawie nadania szkole imienia i sztandaru, wbijaniem gwoździa w drzewiec sztandaru, programem artystycznym. Pod koniec wspólnego spotkania uczniowie, którzy wyróżnili się w konkursach szkolnych związanych z życiem naszego patrona, otrzymali nagrody. Na zakończenie pani Dyrektor wręczyła wszystkim uczniom słodki upominek.
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym
II miejsce na XX Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym chłopców. Zawody odbyły się dnia 6 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej w Starzynie. Naszą szkołę reprezentowali Krystian Kupferszmidt i Patryk Kupferschmidt.
Promocja książki "Z prawem na Ty"
Książka z „Prawem na Ty” przeznaczona jest dla uczniów klas starszych zainicjowana przez pucką policję. Publikacja ma na celu zapoznanie z dzieci z przepisami prawa, pokazuje jakie zachowania są złe, uczy jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Promocja tej książki odbyła się w naszej szkole. Gościliśmy m.in. Inspektora Powiatowego Policji z Pucka, Panią Naczelnik oraz autorów książki. Na wstępie Pan Komendant powiedział parę zdań na temat powstawania książki, celach i zadaniach programu. Podręczniki otrzymali uczniowie klasy szóstej. Potem uczniowie zaprezentowali gościom krótki montaż słowno – muzyczny na temat bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Na koniec policjanci zaprosili Panią Dyrektor oraz uczniów na przepyszny tort.
Warsztaty w Chmielnie
Tym razem postanowiliśmy spędzić lekcje kaszubskiego w Chmielnie. Gościliśmy w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji. Najpierw udaliśmy się na warsztaty z mistrzem budowy instrumentów muzycznych – panem Tadeuszem Makowskim. Artysta nie tylko opowiedział nam ciekawe historie związane z ludowymi instrumentami, ale także zaprezentował sposób ich wykonania. Potem pod okiem mistrza sami ozdabialiśmy miniaturkę diabelskich skrzypiec. Po zajęciach udaliśmy się do Kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, gdzie można podziwiać malowidła stropu w postaci wzorów haftu kaszubskiego. Po zajęciach i modlitwie w Kościele zostaliśmy zaproszeni do gospodarstwa agroturystycznego „U chłopa”. Tam spędziliśmy miło czas przy kiełbasce i ognisku. Potem była wspólna zabawa. Zupełnie przypadkiem poznaliśmy amatorską, młodzieżową grupę cyrkową, która uczyła się żonglowania… Dzień zakończyliśmy w kinie. Następnego dnia udaliśmy się do Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów. To bardzo ciekawe miejsce, bowiem można w nim obejrzeć eksponaty – naczynia ceramiczne z charakterystycznymi wzorami: różdżką bzu, małym i dużym tulipanem, gwiazdą kaszubską, rybią łuską, wiankiem kaszubskim i lilią, podziwiać pracę garncarzy, a nawet spróbować własnych sił na kole garncarskim. Udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym. Wycieczkę uważamy za udaną!
Warsztaty w Domu Kaszubskim
Kolejne warsztaty i kolejne rękodzieła… tym razem wykonaliśmy przyborniki i wazoniki. Ozdabialiśmy je papierowymi serwetkami - metodą decoupage. Prawda, że pięknie?
Zajęcia "Akademia Czystego Morza" na UM w Gdyni
19 października uczniowie klas 6-8 uczestniczyli w zajęciach w Uniwersytecie Morskim w Gdyni w ramach projektu "Akademia Czystego Morza". Uczniowie przyjemnie spędzili czas podnosząc swoją świadomość ekologiczną. Spotkanie obejmowało wykład, ćwiczenia i zajęcia laboratoryjne.
Dzień Edukacji Narodowej
15 października obchodzono w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia uczniowie mieli okazję podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za ciężką pracę oraz trud włożony w edukację i wychowanie. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klasy III i V przygotowali montaż słowno- muzyczny. Po części artystycznej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców złożyli serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, wręczając słodkie upominki i kwiaty.
Montaż słowno-muzyczny o Janie Pawle II
14 października, w Dniu Edukacji Narodowej , w kościele w Swarzewie, nauczyciele i pracownicy oświaty z Pucka i ze Swarzewa zaprezentowali Osobę Jana Pawła II jako przewodnika i wyjątkowego nauczyciela.
Lekcje naszego polskiego Ojca Świętego to słowa i czyny, które stanowią dla nas - współczesnych wciąż aktualne wskazówki. W słowie, piosence i wspólnej modlitwie wyraziliśmy wdzięczność za Osobę i nauczanie Papieża Jana Pawła II przepełnione miłością i radością.
Wycieczka do Helu
14 października uczniowie wszystkich klas naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Helu. To nadmorskie miasto cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Nas również nie mogło tam zabraknąć.
Udaliśmy się do „Muzeum Obrony Wybrzeża”. Obejrzeliśmy wystawę poświęconą obrońcom Helu w 1939 roku. Poznaliśmy tragiczne powojenne losy żołnierzy-bohaterów kampanii polskiej. Przewodnik oprowadził nas po stanowisku ogniowym oraz wieży kierowania ogniem.
Kolejnym punktem naszej wycieczki była stacja hydrologiczno-meteorologiczna Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W placówce dowiedzieliśmy się na czym polega praca meteorologa i w jaki sposób sporządza się prognozy pogody.
A pogodę przez cały czas wycieczki mieliśmy wspaniałą!
Pasowanie na ucznia klasy 1
Pierwszoklasiści z naszej szkoły są pełnoprawnymi uczniami. W dniu 10.10.2018 odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień, oprócz społeczności szkolnej nie zabrakło również rodziców. To wydarzenie na długo zostanie pierwszakom w pamięci.
Występ chóru szkolnego w Przeglądzie Chórów Szkolnych pt. "Niepodległa"
Chór „Słoneczne nutki” z naszej szkoły zajął II miejsce na Pomorskim Przeglądzie Chórów Szkolnych „NIEPODLEGŁA”. Konkurs odbył się 3 października w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty. Przegląd obejmował chóry szkolne z terenu województwa pomorskiego i przebiegał w dwóch etapach.
Pierwszy etap odbył się w maju. Chór zaprezentował pieśni historyczne i patriotyczne, wyrażając jednocześnie radość i wdzięczność za wolność i niepodległość.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie