• Egzamin ósmoklasisty

• W dniach 24-26 maja ósmoklasiści pisali egzaminy z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Był to pierwszy ważny test wiedzy w życiu uczniów. O wynikach dowiemy się 1 lipca. Powodzenia!

• Osiągnięcia naszych uczniów w BRD

• Dnia 25.04.2022r. w poniedziałek odbyły się eliminacje Powiatu Puck w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch kategoriach. W I kategorii: Helena Klebba, Agata Boszke, Maciej Więzik i Przemysław Dibowski zajęli miejsce III. W kategorii starszej Olaf Bartkowski, Sylwia Szomborg i Adrian Kupferszmidt zajęli również III miejsce. Gratulacje!

• Powiatowe Eliminacje Rodna Mowa

•  Do powiatowych eliminacji Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa przystąpiło 25 dzieci. Udział w takim przedsięwzięciu niesie za sobą wiele pozytywów. Uczniowie poznają piękno literatury kaszubskiej, ale nie tylko. Poznają wielu wspaniałych i ciekawych ludzi. Są to na przykład autorzy znanych kaszubskich utworów, działacze kaszubscy, nauczyciele, nowi koledzy i nowe koleżanki. To także ciekawe miejsca związane z historią Kaszub o czym mogły się w tym roku przekonać nasze uczennice. Konkurs odbył się w pięciu kategoriach. Martynce, Mariance i Agatce przyznano nagrody: Martyna Koralewska i Marianna Rekowska zajęły III miejsce w kategorii klas I - III, a Agata Boszke otrzymała wyróżnienie w kategorii klas IV - VI w eliminacjach powiatowych powiatu puckiego 51. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa. Z całego serca gratulujemy!

• Wycieczka do Wdzydz i Będomina

• 10 maja uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w wycieczce. Zwiedziły Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich oraz Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Wycieczka dostarczyła uczestnikom wiedzy oraz  wielu pozytywnych wrażeń.

• Apel z okazji świąt majowych

• 4 maja uczniowie naszej szkoły w krótkim przedstawieniu podczas apelu przypomnieli czym dla nas Polaków jest Święto Konstytucji 3 maja. Uczniowie z chóru szkolnego okrasili to spotkanie pięknymi patriotycznymi pieśniami.Szczególnie w tych trudnych czasach - czasach wojny za naszą wschodnią granicą - tak ważne jest dla nas uświadomienie sobie jak ważna jest historia i wolność naszego Państwa.

• Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej - etap gminny

• 29 kwietnia w Żelistrzewie nasi uczniowie uczestniczyli w gminnych eliminacjach Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Jan Treder z klasy 4 zajął pierwsze miejsce w kategorii klas 4-6, zaś trzecie miejsce przypadło Agacie Boszke z klasy 6. Gabriela Kędzia zajęła trzecie miejsce w kategorii klas 7-8. Gratulujemy!