• WOŚP 2023 w Swarzewie

• 29 stycznia 2023 roku odbył się kolejny Finał WOŚP, tym razem pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich-małych i dużych! Swarzewo, jak co roku, włączyło się w tę akcję. Wolontariusze w godzinach przedpołudniowych zbierali datki do puszek. Po południu Dom Kaszubski zamienił się w kawiarenkę, można było wypić kawę, herbatę, zjeść ciastko i gofry. Wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Swarzewie, był quiz z nagrodami oraz malowanie twarzy. Wszystkie datki trafiły do puszek wolontariuszy. Serdecznie dziękujemy!

• Wycieczka do Centrum Nauki Experyment - klasy 2-4

• 13 stycznia 2023r. r. uczniowie klasy 2, 3 i 4 mieli możliwość świetnej zabawy w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, edukacyjnej instytucji popularyzującej naukę w formie interaktywnych instalacji i pokazów. Dzieci uczestniczyły w zajęciach laboratoryjnych HydroLab, podczasktórych miały okazję samodzielnie przeprowadzić różne doświadczenia i eksperymenty, które budziły wielkie zainteresowanie, a niekiedy nawet zdziwienie. Na przykładzie prostych doświadczeń nauczyły się samodzielnie obserwować zachodzące zjawiska w przyrodzie oraz wyciągać odpowiednie wnioski. Zajęcia rozwinęły również wrażliwość ekologiczną i nauczyły, dlaczego ważne jest oszczędzanie wody. Wycieczka nie tylko zintegrowała grupę, lecz okazała się również znakomitą i ciekawą lekcją z wielu dziedzin nauki.

• Jasełka - razem dla Wojtka (12 stycznia)

• Jasełka "Jeden zero dla nieba" obejrzeli mieszkańcy Swarzewa i okolic (w Domu Kultury w Żelistrzewie i w Domu Kultury w Strzelnie). Wszystkim obecnym dziękujemy za każdy grosz na operację Wojtusia!

• Jasełka - razem dla Wojtka (4 i 6 stycznia)

• Nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice razem w spektaklu teatralnym. To wydarzenie szczególne, ponieważ dorośli wystąpili na scenie specjalnie dla Wojtka z oddziału przedszkolnego, który zmaga się z rzadką chorobą genetyczną krwi i kości. Chłopca czeka kolejna, kosztowna operacja stąd wziął się wspólny pomysł, aby pomóc Rodzinie w zbiórce pieniędzy. Jasełka "Jeden zero dla nieba" obejrzeli mieszkańcy Swarzewa i okolic. Wszystkim obecnym dziękujemy za każdy grosz na operację Wojtusia!

• Występ "Dzieci dzieciom"

•  „Ten szczególny dzień się budzi, niosąc ciepło w każdą sień.

To dobroci dzień dla ludzi, tylko jeden w całym roku taki dzień.”

20 grudnia chór szkolny SŁONECZNE NUTKI, wraz z puckimi szkołami  wprowadzili mieszkańców powiatu w świąteczny, wigilijny nastrój.

W spektaklu pt. „Pod skrzydłami Anioła” dzieci zaprezentowały kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne.

Gratulujemy wykonawcom, a rodzicom dziękujemy za wsparcie i pomoc.