• Wycieczka klas 5-8 do Muzeum II Wojny Światowej

          • 28 listopada uczniowie klas 5-8 sale lekcyjne zamienili na sale wystawowe w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Zajęcia edukacyjne: "Kto ratuje jedno życie - ratuje cały świat" oraz "Jak piasek sypnięty w oczy"- rzecz o bohaterach "Kamieni na szaniec" pozwoliły na pogłębienie wiadomosci o życiu ludzi w czasach okupacji. To była niezwykła lekcja historii.

          • Modele komórek

          • Część uczniów z klasy V, w ramach zajęć z biologii, wykonało modele komórki roślinnej, zwierzęcej i bakteryjnej. Wszyscy wykazali się wielką kreatywnością. Do wykonania modeli wykorzystali różne materiały: modelinę, plastelinę, styropian, klocki lego, galaretkę i makaron itd. Wykonane prace przyciągają wzrok kolorami i kształtami oraz zadziwiają precyzją wykonania. Trójwymiarowa powierzchnia przekroju komórek, wyraźnie przedstawiająca organelle, pozwoliła uczniom w sposób ciekawszy zapoznać się z ich budową i funkcjami. 

          • Sukces naszej ósmoklasistki - Marty Józkowicz

          • 24 i 25 listopada w Cetniewie odbyły się zawody w kolarstwie przełajowym. W IV I V Pucharze Polski /obsada międzynarodowa/ Marta zajęła kolejno 7 i 5 miejsce. W ramach tych rozgrywek odbyły się też Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego - Marta uplasowała się na II stopniu podium, zaś III miejsce zajęła w Ogólnopolskich Zawodach o Puchar Prezesa Rady Głównej Krajowego Zrzeszenia LZS. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Náboj Junior

          • W piątek 24 listopada 2023 r. reprezentacja naszej szkoły rywalizowała w międzynarodowych zawodach matematyczno-fizycznych Náboj Junior. Za organizację odpowiadała szkoła w Łebczu. 

            Náboj Junior to zawody dla drużyn reprezentujących szkoły podstawowe. W ciągu 120 minut czteroosobowe zespoły mają do rozwiązania zadania o wysokim stopniu trudności. Liczą się w tym wypadku nie tylko zdolności matematyczne, ale także precyzja i szybkość oraz umiejętność współpracy. 

            Ciekawe zadania, presja czasu, rywalizacja na żywo z innymi zespołami, współpraca w grupie uczyniły z tych zawodów interesującą rozgrywkę. Turniej był dynamiczny, przebiegał w doskonałej atmosferze i na pewno dał naszej drużynie satysfakcję z udziału. 

          • Katarzynki

          • Katarzynki to polski zwyczaj świąteczny odpowiednik andrzejek. Z tej okazji 23 listopada dzieci z klas młodszych raz oddziału przedszkolnego miały okazję  pobawić przy muzyce i zjeść coś słodkiego. Atrakcją była też fotobudka oraz wróżby dotyczące najbliższej przyszłości.

            Wspólna zabawa udała się.

          • Rybacki świat widziany oczami dziecka

          • Projekt powstał z myślą o propagowaniu kultury, historii i sztuki Kaszub Północnych. Dnia 14 listopada dzieci z klasy pierwszej i trzeciej uczestniczyły w warsztatach na temat rybackiego rzemiosła i rybaków. Poznały twórczość rzeźbiarza Leona Golli. Na koniec wydarzenia dzieci z dostępnych materiałów plastycznych wykonały rzeźby z gliny, masy papierowej i innych narzędzi plastycznych. Wyobraźnia dziecięca stworzyła piękny rybacki świat pełen łodzi, zwierząt morskich oraz roślin. Pracę pod hasłem Na fali można oglądać na szkolnym korytarzu. Pracownikom Muzeum im. Floriany Ceynowy w Pucku serdecznie dziękujemy za ciekawą lekcję historii.

          • Spotkanie z Panem Kacprem Formelą

          • Dziś odwiedził naszą szkołę pan Kacper Formela - polski karateka/wicemistrz swiata oraz mistrz Polski w shōtōkan z 2013 roku, a teraz znany zawodnik MMA wagi piórkowej oraz lekkiej.  12 marca 2022 roku stoczył zwycięską walkę o pas mistrzowski FEN w wadze piórkowej.
            Razem ze swoją podopieczną panią Weroniką Ciskowską /również trenerką i zawodniczką/ pokazali sposoby walki, opowiedzieli o początkach zainteresowania właśnie sztukami walki. Duże emocje wzbudził pas mistrzowski, który każdy uczeń miał szansę potrzymać. Panie Kacprze dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Warsztaty z Błękitnej Szkoły

          • 17 listopada uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w akcji ekologicznej zorganizowanej przez Błękitną Szkołę z Władysławowa pt. ,,Pająki, sowy, nietoperze... od dziś legendom nie wierzę". Pani Ania zapoznała uczniów z wybranymi gatunkami zwierząt, z ich biologią i funkcją w przyrodzie. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na gatunki zwierząt, które często są owiane tajemnicą, przed którymi czasami odczuwamy lęk albo darzymy je niechęcią. Zazwyczaj są to zwierzęta mniej znane i prowadzące nocny tryb życia.

          • Akademia z okazji Odzyskania Niepodległości Polski

          • 13 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty Apel z okazji 105 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie klasy siódmej przypomnieli fakty historyczne dotyczące historii Polski i naszej drogi do odzyskania niepodległości, a chór szkolny uświetnił tę uroczystość pieśniami niepodległościowymi.

          • Paweł Worek VII Puckim Mistrzem Ortografii

          •  

            12 listopada w szkole podstawowej w Pucku odbyła się kolejna edycja konkursu ortograficznego - PUCKI MISTRZ ORTOGRAFII. Do rywalizacji stanęli również przedstawiciele naszej szkoły: Agata Boszke kl.VIII i Paweł Worek kl.VII. Gratulujemy!

          • Szkoła do Hymnu

          • Kolejny raz nasza szkoła przystąpiła do akcji "Szkoła do Hymnu". Akcja polega na odśpiewaniu przez społeczność szkolną czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego.

          • Występ dla mieszkańców Swarzewa i okolic

          • W środę szkołę wypełnił się gwar rodziców oraz mieszkańców Swarzewa i okolic, którzy przyszli obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez uczniów z okazji 20 rocznicy nadania imienia naszej szkole oraz 60-lecia budynku. Wielu nie potrafiło ukryć wzruszenia i łez. Mamy nadzieję, że ponadczasowe słowa piosenki ,,Bądź dla innych" na długo pozostaną w Ich pamięci:   

            ,,Życie składa się z drobiazgów

            Jak mozaika misterna

            Pamiętajmy o tym zawsze

            A nie tylko od święta

            Każda chwila ma znaczenie

            Każda życia minuta

            By ułożyć z tego całość

            Trzeba serca posłuchać /.../

            Nie odkładaj na pojutrze

            Najmniejszego uśmiechu

            Może ktoś bez twojej wiary

            Nie dopłynie do brzegu

            Bądź dla innych na co dzień serdeczny

            Nie myśl tylko o sobie co dnia

            Bądź dla innych jak anioł bezpieczny

            Przecież po to Bóg serce ci dał"

          • Spotkanie z Księdzem Wojciechem Zielke

          • Ciag dalszy uroczystosci zwiazanych z rocznicą nadania imienia naszej szkole. Tym razem w środę, 8.11., odwiedził nas ks. Wojciech Zielke, krewny naszego Patrona (w piątym pokoleniu). Na spotkaniach z uczniami opowiadał o ks. Biskupie Konstantynie, na koniec częstując cukierkami. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, wykazując się znajomością postaci ks. Biskupa, i zadawały swoje. Okazją do rozmowy z nauczycielami były przerwy międzylekcyjne.

          • 20 rocznica nadania imienia i sztandaru naszej szkole

          • "Już nie jestem jakaś jedna, 

            Ja już imię swoje mam."

            I właśnie 7 listopada 2023 roku mija 20 lat od nadania naszej szkole imienia Księdza Biskupa Konstantyna Dominika. Ponadto 60 lat temu oddano do użytku budynek szkolny. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od udziału we Mszy Świętej. O godzinie 10.15 w szkole odbyła się uroczysta akademia. Najpierw pani dyrektor powitała wszystkich gości. Potem głos zabrali goście m.in. wójt Gminy Puck pan Tadeusz Puszkarczuk, pani wizytator, przedstawiciele dyrektorów. Wszyscy życzyli społeczności szkolnej dalszego rozwoju i czerpania wzorców z życia naszego Patrona. Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny oraz scenki nawiązujące do cech i osobowości księdza biskupa Dominika. Chór tradycyjnie zachwycił wykonaniem piosenek, również w języku kaszubskim.

          • Występ z okazji 20 rocznicy nadania imienia dla klas 0-3

          • 6 listopada 2023r. uczniowie klas I-VIII zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przygotowany z okazji 20 rocznicy nadania szkole imienia. Słowem, piosenką i tańcem dzieci wyraziły szacunek do swojego patrona. Ksiądz Biskup Konstantyn Dominik przez trudy i mozoły dochodził do gwiazd, ale nigdy nie narzekał; był wytrwały w wierze, skromności, pokorze, wspierał biednych i potrzebujących - opowiadali uczniowie w kolejnych scenkach. Występ zakończył się wręczeniem nagród za udział w konkursach wiedzy o patronie. Zwycięzcom gratulujemy. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie w uroczystość Święta Szkoły. Ksiądz Biskup Konstantyn Dominik byłby z Was dumny.

          • Akcja "Znicz"

          • Jak co roku swarzewscy wolontariusze działali w ramach akcji Znicz na rzecz Podopiecznych Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Ósmoklasiści kwestowali 1 listopada już od wczesnych godzin porannych. Dziękujemy młodzieży za bezinteresowną pomoc na rzecz drugiego człowieka.

            Dobro. Im więcej go dajesz, tym więcej dostajesz.

          • Powiatowe Igrzyska Dzieci w Badmintonie dziewcząt i chłopców.

          • Dnia 17.10.2023 roku w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 we Władysławowie odbyły się XXV Powiatowe Igrzyska Dzieci w Badmintonie dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowały Tatiana Kohnke i Milena Pomieczyńska z klasy 5, na codzień zawodniczki zespołu Bliza Władysławowo. Dziewczyny zakończyły ostatecznie zawody na bardzo wysokim 2 miejscu. Niestety podobnie jak w zeszłym roku na drodze do 1 miejsca stanęły im ich koleżanki, z którymi na codzień trenują w klubie Bliza Władysławowo. Za ambitną postawę i walkę do samego końca naszym uczennicom należą się wielkie brawa, a już teraz możemy zadeklarować, że w przyszłym roku ponownie powalczymy o prymat w powiecie puckim.

      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Konstantyna Dominika w Swarzewie
        • tel/fax: 58 674 09 97
        • 84-100 Puck ul. Szkolna 36 Dyrektor: mgr Bożena Korth Poland
        • sekretarz szkoły - sekretariat@spswarzewo.pl Dyrektor szkoły - dyrektor@spswarzewo.pl Pedagog i psycholog szkolny - pedagog@spswarzewo.pl
      • Logowanie