• Spotkania wigilijne

• Dnia 22 grudnia 2023 roku świąteczny duch zagościł w naszej szkole, gdy na sali gimnastycznej klasa 6 zaprezentowała montaż słowno-muzyczny. Piękne teksty związane z Bożym Narodzeniem przeplatane były kolędami, które dawały poczucie wzajemnej bliskości, ponieważ wszyscy uczniowie śpiewali je wspólnie w formie karaoke.

Następnie Siostra Gertruda odczytała wzruszające życzenia. Również Pani Dyrektor złożyła wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne.

Gdy uczniowie rozeszli się do swoich klas razem z wychowawcami, rozpoczęło się radosne świętowanie przy stołach. Sale wypełniły się śpiewem kolęd i śmiechem. Wszyscy podzielili się opłatkiem, wymienili życzeniami na nadchodzące święta i nadziejami na Nowy Rok.

• „Bë nie zabëc mòwë starków” miona Jana Drzéżdżóna.

• 12.12.2023r. w Wiejskim Klubie Kultury w Leśniewie odbył się XXXI Kònkùrs Kaszëbsczi Gôdczi „Bë nie zabëc mòwë starków” miona Jana Drzéżdżóna. Konkurs został zrealizowany dzięki dofinansowaniu z dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Organizatorem konkursu było Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe butony oraz upominki. Naszą szkołę reprezentowała – Lena Labudda, uczennica klasy IV oraz Marianna Rekowska, uczennica klasy V. Marianna zajęła II miejsce w kategorii klas V-VI.

Serdecznie gratulujemy sukcesu.

• Konkurs pięknego czytania po kaszubsku

• 1 grudnia odbyły się eliminacje powiatowe konkursu Méster Bëlnégò Czëtaniô. Naszą szkołę reprezentowały Lena Labudda z klasy IV, Martyna Koralewska i Julia Szynszecka z klasy V oraz Agata Boszke z klasy VIII. Jury doceniło nasze uczennice. A oto wyniki:

Eliminajce powiatowe we Władysławowie

kategoria klas 5 - 6

I miejsce Julia Szynszecka

II miejsce Martyna Koralewska

kategoria klas 7 - 8

I miejsce Agata Boszke.

Finał wojewódzki w Wejherowie

III miejsce Agata Boszke.

Serce rosce...Wiôldżé Wama Bóg zaplac za tã robòtã!

• Zaproszenie do udziału w konkursie - (Nie)zwykły Dominik 2024

• Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Biskupa Konstantyna Dominika w Pelplinie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie poświęconym postaci biskupa Konstantyna Dominika. Zgłoszenia do etapu szkolnego są przyjmowane do 22 grudnia 2023.

Celem konkursu jest:

• Przybliżenie życia i działalności Sługi Bożego Biskupa Konstantyna Dominika.
            • Kształtowanie wśród młodych ludzi postaw charakteryzujących Biskupa Konstantyna Dominika.
            • Inspirowanie i promocja twórczości artystycznej młodych ludzi.
            • Propagowanie wartości wypływających z chrześcijańskich źródeł kultury europejskiej.

Konkurs dzieli się na dwie kategorie:

A. KONKURS WIEDZY O BISKUPIE KONSTANTYNIE DOMINIKU

B. KONKURS PRAC PLASTYCZNYCH I GRAFICZNYCH

Zmagania konkursowe we wszystkich kategoriach zostaną przeprowadzone w trzech etapach:

- etap szkolny – 18.01.2024 r.;

- etap rejonowy (diecezjalny) – 05.03.2024 r.

- etap finałowy (metropolitalny) – 25.04.2024 r. w Pelplinie

Dokładniejsze informacje przekazujemy przez dziennik elektroniczny Librus.

Wszelkie pytania kierujemy do Siostry Gertrudy.

• Szukam Cię na dachu.

Szukam Cię w kominie.

Szukam w lisiej norze.

Szukam też w pianinie.

A Święty Mikołaj

przybył tu saniami,

zjawił się znienacka,

jest już razem z nami!

• Dyskoteka andrzejkowa klas 4-8

• 30 listopada w naszej szkole, jak co roku odbyła się zabawa andrzejkowa dla klas 4-8. Dla uczestników zabawy przygotowane były liczne wróżby, dzięki którym mogli oni sprawdzić, np. jaki zawód będą wykonywać w przyszłości albo jakie imię będzie nosiła przyszła wybranka lub wybranek ich serca. Przy dźwiękach ulubionych melodii wszyscy doskonale się bawili, śpiewając znane teksty piosenek. Wspólna zabawa minęła wszystkim miło i bardzo szybko. Uczniowie mogli się przekonać, że tradycyjne andrzejki to przede wszystkim dobra zabawa, której nie zabrakło. Do zobaczenia w przyszłym roku!

• Pieczemy pierniki

• 28 listopada 2023 roku w naszej szkole rozpoczęły się już świąteczne przygotowania. Grupa kaszubska piekła i ozdabiała pierniki.