• Słodkie dni 1- razem dla Wojtka

• 21 lutego w naszej szkole odbył się pierwszy "Dzień słodkości". Słodkie przekąski przygotowali nauczyciele i pracownicy szkoły. Uzyskana kwota zasiliła konto zbiórki na operację Wojtka na Siepomaga.

• Szkolny konkurs recytatorski

• Szkolny Konkurs Recytatorski rozstrzygnięty!

Kategoria klas I-III:

1.Maja Andreskowska kl.II

2. Alicja Darżnik kl.I

3. Emilia Goyke kl.III

wyróżnienia: Lilianna Pilarska, Lena Labudda, Zuzanna Bartkowska

Kategoria klas IV-VI:

1. Jan Treder kl.V

2.Maja Kowalewska kl.IV

3.Julia Szynszecka kl.IV

Kategoria klas VII-VIII

1. Agata Boszke kl.VII

2.Julia Wojtania kl.VII

3.Julia Maszke kl.VII

Laureaci I i II miejsca będą reprezentować naszą szkołę w etapie gminnym. Powodzenia!

• Bal karnawałowo-walentynkowy

• W karnawale, w karnawale

Dookoła wielkie bale,

Gdy orkiestra pięknie gra,

Dobry humor każdy ma!

Bal maskowy, bal maskowy

Jest naprawdę pomysłowy,

Można przebrać się za jeża,

Krasnoludka lub rycerza.

Zbigniew Dmitroc

14 lutego w  naszej szkole odbył się walentynkowy bal karnawałowy. Uczniowie rozpoczęli go od wspólnego tańca - poloneza. Potem pląsów i zabaw nie było końca.

• Walentynki

• We wtorek 14 lutego obchodziliśmy Dzień Zakochanych. Z tej okazji, jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentykową. Uczniowie mogli wrzucać swoje kartki do Walentynkowej skrzynki pocztowej. Dla niejednego ucznia walentynka, którą otrzymał była ogromnym zaskoczeniem, ale również miłą niespodzianką. Można było również wypożyczyć książkę-niespodziankę na temat przyjaźni w ramach akcji "Randka w ciemno z ... książką".

• Dzień pizzy

• Pizza... kto z nas nie lubi tych włoskich placków? Tak się składa, że i te pyszne krążki mają swój wielki dzień. Międzynarodowy Dzień Pizzy przypada na 9 lutego. Uczniowie naszej szkoły również włączyli się w świętowanie tego dnia. Pizzą tego dnia pachniało w całej szkole!

• Dzień pizzy w oddziale przedszkolnym

• Mąką na blachę BUCH!   Potem woda idzie w RUCH!
            Trochę drożdży, trochę soli,  Ugniatamy to powoli.

Jak już ciasto wyrobimy   To składniki położymy
            Najpierw sos, a potem serek.   A na koniec CIACH! plasterek.

A gdy pizza już gotowa.     To do buzi nam się chowa.
            MNIAM, MNIAM, MNIAM!

• Pieczemy plińce. Kaszubski w kuchni.

• Lekcje języka kaszubskiego to nie tylko nauka z podręcznikiem. Często uczniowie poznają region poprzez różnego rodzaju doświadczenia. Tym razem czwartoklasiści poznali smak kaszubskiej kuchni. Przepis na tradycyjne plińcë został ubogacony pomysłami dzieci. Było pysznie i zdrowo!

• Dzień Babci i Dziadka

• W kalendarzu świąt szkolnych już od wielu lat, wpisany jest Dzień Babci i Dziadka.Uroczystość ta przygotowywana jest przez najmłodszych uczniów. Tak było również i w tym roku.
            Mali artyści z oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej pod okiem swoich pań przygotowali występ dla swoich Dziadków. Spotkanie odbyło się 3 lutego o godzinie 11:00. Na początku Pani Dyrektor przywitała babcie i dziadków oraz złożyła życzenia z okazji ich święta. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści oraz dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowali program artystyczny. Były wiersze, piosenki oraz układy taneczne. Na zakończenie uczniowie wręczyli własnoręcznie wykonane prezenty. Następnie goście udali się na poczęstunek. Mamy zatroszczyły się o wspaniałe, pyszne ciasta. To było bardzo udane przedpołudnie, które na pewno pozostanie w pamięci Dziadków i ich wnucząt.