• Konkurs plastyczny o tematyce historycznej

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym o tematyce historycznej, który nawiązywał do obchodów 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs plastyczny zorganizowano pod hasłem "Jak rodziła się wolna Polska - 1918-1922?", a jego mottem przewodnim były słowa ks. Piotra Skargi - "Kto Ojczyźnie swej służy, sam sobie służy". Z naszej szkoły zostały nagodzone 2 uczennice - Julia Szynszecka z klasy 3  (3 miejsce w kat. klas 1-3) i Julia Maszke z klasy 6 (3 miejsce w kat. klasy 4-6). Gratulujemy!

          • Wycieczka do Trójmiasta

          • 18 listopada 2021r. uczniowie klas 0-3 wybrali się na wycieczkę do Trójmiasta.  W Sopocie  spacerowali główną ulicą miasta i po najdłuższym w Europie drewnianym molo. Następnie w Gdańsku Wrzeszczu obejrzeli spektakl pod tytułem „Akademia pana Kleksa” przygotowany w mieszanym zespole składającym się z aktorów Miejskiego Teatru Miniatura i utalentowanych dzieci. Wycieczka wzbudziła wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły  uśmiechy i komentarze po powrocie do domu.

          • Szkoła do hymnu

          • 10 listopada 2021r. nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Szkoła do hymnu”. O godzinie 11.11 uczniowie wspólnie z nauczycielami odśpiewali ,,Mazurek Dąbrowskiego”. W ten sposób cała społeczność szkolna wspólnie świętowała 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

          • Rok 2021 - rokiem Patrona naszej szkoły

          • Z okazji obchodów Roku Biskupa Konstantyna Dominika w naszej szkole zorganizowano szereg działań związanych z naszym Patronem. Każda klasa wykonała gazetkę dotyczącą naszego patrona, lekcje religii oraz zajęcia z wychowawcą zostały poświęcone Biskupowi Dominikowi. Na języku polskim uczniowie pisali teksty o Patronie, wykonywali komiks, gry, wywiad z Patronem. Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali program artystyczny, który zostanie publicznie zaprezentowany 21 listopada w kościele w Swarzewie. W ramach konkursu nagrano teledysk do piosenki o Biskupie Dominiku - szkoła otrzymała za niego Grand Prix. W klasach 4-8 został przeprowadzony konkurs wiedzy o Patronie oraz  zawody sportowe o puchar Biskupa Konstantyna Dominika. Na padlecie na stronie naszej szkoły można zapoznać się z życiorysem Biskupa i hymnem szkoły, można obejrzeć prezentację, teledyski, zagrać w gry i zabawy. Serdecznie zapraszamy 21 listopada do kościoła, aby wspólnie wspominać Biskupa Konstantyna Dominika.

          • Wizyta w Straży Pożarnej

          • Dnia 3.11.2021 r. mieliśmy wielka przyjemność gościć w remizie w Swarzewie. Wizyta odbyła się na prośbę pani Katarzyny Bochentin i uprzejmości rodziców klasy 8. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o podstawowych  zadaniach straży pożarnej, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zasadach działania sprzętu strażackiego na wyposażeniu jednostki. Było to bardzo miłe i ciekawe spotkanie, z niecierpliwością wyczekujemy następnego.

          • Wycieczka klasy 1

          • Uczniowie klasy pierwszej w dniu 2 listopada wybrali się na wycieczkę do FunparkuCroco-RocoCrocusiowej Przystani w Pucku. Celem wyjazdu było wspólne spędzenie czasu w miłej atmosferze oraz udział w warsztatach pt. „Wytwórnia czekolady”. Dzieci skakały na trampolinach, zjeżdżały na zjeżdżalniach, kręciły się na karuzeli, przechodziły przez labirynt i wspinały się na różna konstrukcje. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się jednak baseny kulkowe i boisko z bramkami. Na zakończenie wesołej zabawy otrzymały czekoladowe babeczki, które własnoręcznie wcześniej ozdobiły. Wycieczka zakończyła się pobytem w McDonaldzie.

          • Akcja Znicz na cmentarzu w Swarzewie

          • 1 listopada wolontariusze ze Swarzewa i Gnieżdżewa połączyli siły aby wesprzeć Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Młodzież w tym dniu kwestowała w ramach akcji „Znicz”. Brawo wolontariusze!

          • Pasowanie na ucznia

          • Dnia 27.10.2021 r. w naszej szkole odbyła się podniosła uroczystość-Ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Na wstępie dzieci zaprezentowały przedstawienie pt. „Pippi wraca do szkoły” przygotowanym pod czujnym okiem wychowawczyni pani Marzeny oraz pani Kasi. Kolejnym punktem wydarzenia było ślubowanie klasy pierwszej na uczniów naszej szkoły. Podczas tej ceremonii pierwszoklasiści ślubowali sumiennie wykonywać swoje obowiązki, a poprzez swoje zachowanie oraz naukę naśladować Patrona szkoły. Następnie pani Dyrektor kolorowym ołówkiem dokonała aktu pasowania. Tym samym pierwszaki zostały oficjalnie włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Swarzewie. Na zakończenie oficjalnej uroczystości pani Dyrektor wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy i książki. Do życzeń dołączyli się również rodzice, którzy obdarowali swoje pociechy prezentami. Uroczysty dzień zakończył się pamiątkowymi zdjęciami i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

          • Szkoła pamięta 2021

          • W najbliższy poniedziałek 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. To czas refleksji, kiedy wspominamy bliskich, którzy odeszli i odwiedzamy ich groby. Uczniowie nie zapominają o swoich bliskich oraz byłych nauczycielach szkoły. Klasa 8  uprzątnęła nagrobki oraz zapaliła znicze.

          • Wojewódzki Konkurs na najpiękniejszą prezentację pieśni o Biskupie Konstantynie Dominiku

          • W październiku nasza szkoła wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie na najpiękniejszą prezentację pieśni o Biskupie Konstantynie Dominiku, który został ogłoszony przez Radę Naczelną Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego patronem roku 2021. Uczestnicy musieli przygotować nagranie wokalne pieśni do słów Eugeniusza Pryczkowskiego z muzyką Jerzego Łyska o tytule – „Rozsewac miłota” wraz z realizacją materiału filmowego. Zaangażowała się cała społeczność szkolna. Wszyscy z radością podjęli niełatwe przedsięwzięcie. Nagranie ścieżki dźwiękowej do teledysku odbyło się w North Studio w Swarzewie, za co bardzo dziękujemy p. Tadeuszowi Korthals. Było to nowe i wielkie przeżycie dla niektórych wykonawców. Podziękowania kierujemy również do p. Łukasza Bączkowskiego za zrealizowanie filmu, w którym wykorzystane zostały fotografie i nagrania z życia szkoły.

            Na konkurs wpłynęło 40 prac w dwóch kategoriach – szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, ze wszystkich kaszubskich powiatów.  Nasza szkoła otrzymała główną nagrodę – GRAND PRIX. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Wejherowie w Pałacu Przebendowskich czyli siedzibie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej. Główną nagrodę finansową ufundował prezes ZKP p. Jan Wyrowiński. Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi i zadowoleni z takiego sukcesu.

          • Spotkanie z wolontariuszem WWF Błękitnego Patrolu

          • Uczniowie klas 4-8 mieli przyjemność spotkać się z wolontariuszem WWF Błękitnego Patrolu. Podczas niezwykle interesującego spotkania poznali ssaki mieszkające w Bałtyku. Uczniowie dowiedzieli się o zwyczajach tych zwierząt oraz o tym, że są zagrożone. Prelegent poinformował również, jak należy postepować jeśli zobaczymy na plaży fokę lub morświna. Na koniec spotkania dzieci dostały małe upominki.

          • Lekcja języka kaszubskiego w Domu Kaszubskim

          • Uczniowie pod kierunkiem Pani Wiesławy Roszman – Selin w Domu Kaszubskim wykonywali naczynia z gliny. Dzieci włożyły w pracę całe serce. Powstały pojemniki, miseczki, kubki i dzbanuszki gliniane. Podsumowaniem zajęć było wspólne przygotowanie deseru. Dzieci ugościły Gospodynię Domu Kaszubskiego plackami ziemniaczanymi i jabłkowymi. Kolejna praktyczna lekcja języka kaszubskiego wkrótce!

          • Pola Nadziei 2021

          • Wolontariusze w szkolnym ogródku posadzili cebulki żonkili w ramach akcji „Pola Nadziei”, która odbędzie się w kwietniu 2022r. Młodzież jak zwykle z entuzjazmem i uśmiechem na twarzy zabrała się do pracy. Dziękujemy za wytrwałość i chęć pomagania.

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • W październiku odbyła się w naszej szkole niecodzienna uroczystość. Samorząd Szkolny z okazji Dnia Edukacji Narodowej przyznał nauczycielom Szkolne Oskary. Śmiechu i radości nie było końca. Szczególne wyróżnienia przyznano też pozostałym pracownikom.

          • Kto chce spãdzëc dobré wczasë, niech w kaszëbsczi jedze lasë!

          • Wycieczka do Egzotycznego ZOO oraz do Kamienickiego Młyna dostarczyła dzieciom klas I – III wielu wrażeń.  Przygodę rozpoczęliśmy bardzo wcześnie, ponieważ już o godzinie 7.00 wyruszyliśmy w stronę Tuchlina. Na miejscu czekał na nas przewodnik egzotycznego parku. Od opiekuna zwierząt dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek na temat życia gadów, płazów, ptaków i wielu innych. Poznały np. rozgadaną papugę Ararunę, żółwia, „złotą rybkę”, pająki, a wśród nich największe węże świata – pytony. Dużą atrakcją dla uczniów okazała się zagroda z królikami i świnkami morskimi. Większość zwierzątek dzieci mogły dotknąć, nakarmić i zrobić sobie z nimi zdjęcie. Zwiedzanie zakończyliśmy obejrzeniem filmu przyrodniczego w kinie 3D. Następnie udaliśmy się do gospodarstwa agroturystycznego w Kamienickim Młynie. Gospodarze czekali na nas z regionalnym poczęstunkiem. Jesienna pogoda nie miała szans. Szybko zostaliśmy rozgrzani zupą ziemniaczaną, gorącą herbatką oraz drożdżówką. Następnie pod okiem właścicieli obiektu dzieci własnoręcznie na drewienkach wykonały przestrzenną flagę kaszubską. Do zrobienia tej pracy potrzebny był młotek i gwoździe, ku naszemu zdziwieniu dzieci z ochotą podjęły wyzwanie. Efekty ich pracy można obejrzeć na zdjęciach. Na koniec spotkania zostaliśmy poczęstowani kiełbaską z grilla  oraz chlebem ze smalcem. Atrakcji było sporo. Gospodarzom naszej wycieczki dziękujemy za uprzejmość i wspaniałe podejście do dzieci. Wyjazd na długo zostanie w naszych wspomnieniach.

          • Inauguracja Pól Nadziei

          • W poniedziałkowy poranek 11 października wolontariusze uczestniczyli w uroczystości sadzenia żonkili w ramach akcji „Pola Nadziei”. Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Akcja „Pola Nadziei” ma na celu zwrócenie uwagi na los osób nieuleczalnie chorych u kresu ich życia. Na koniec spotkania obejrzeliśmy film edukacyjny, który zachęcił nas do rozmowy na temat najważniejszych wartości w życiu człowieka.

          • Spotkanie integracyjne wolontariuszy

          • Nasi  ósmoklasiści: Gabrysia, Karola, Sylwia, Wiktoria i Stasiu zdecydowali, że w tym roku szkolnym zostaną wolontariuszami puckiego Hospicjum. Zadaniem wolontariuszy jest wspieranie akcji promocyjnych i charytatywnych. Okazją do bliższego poznania się młodych ludzi działających na rzecz Hospicjum było spotkanie integracyjne w Sławutowie.

            Każdy z nas jest inny, każdy wnosi coś innego, ale cel przyświeca nam jeden – chcemy pomagać.

          • Zawody sportowe

          • Dnia 15.09.2020 w Pucku odbyły się Jesienne Lekkoatletyczne Mistrzostwa Szkół Podstawowych klas 4-7. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Schmidt i Przemysław Dibowski z klasy 4, Konrad Szweda i Paweł Wyrwał z klasy 5, Julia Wojtania, Franciszek Proena i Maciej Więzik z klasy 6 oraz Nadia Kohnke i Nikola Szweda z klasy 7. Duży sukces odniosła Nadia Kohnke, która stanęła na podium osiągając 2 wynik w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 30 m. W tej samej konkurencji bardzo blisko podium, bo na 4 miejscu uplasował się Konrad Szweda, któremu z wynikiem 33 m, jednego metra zabrakło do brązowego medalu. Oprócz tego z bardzo dobrej strony zaprezentowali się  Przemek Dibowski (10 w biegu na 60 m), Julia Wojtania (9 w skoku w dal), Nikola Szweda (6 w biegu na 600 m), Maciej Więzik (7 w biegu na 60 m), Franek Proena (8 w skoku w dal), Paweł Wyrwał (7 w biegu na 300 m) oraz Julia Schmidt (14 w biegu na 300m). W klasyfikacji medalowej nasza szkoła uplasowała się na bardzo wysokiej 4 pozycji. 

            Dnia 17.09.2021 w Pucku odbyły się Jesienne Lekkoatletyczne Mistrzostwa Szkół Podstawowych klas 8. Naszą szkołę reprezentowali: Amelia Jeka, Gabrysia Kędzia, Olaf Bartkowski, Przemek Bigott oraz Adrian Kupferszmidt. Niestety tym razem nie udało się zdobyć medalu choć z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Przemek Bigott (7 w biegu na 100 m i 8 w skoku w dal) oraz Olaf Bartkowski (6 w biegu na 300 m).

            Dnia 05.10.2021 w Pucku odbyły się Jesienne Mistrzostwa Biegów Przełajowych Ziemi Puckiej. Naszą szkołę reprezentowali: Urszula Wiecka, Hubert Kass i Jan Treder z klasy 4, Dorota Korthas i Konrad Szweda z klasy 5, Agata Boszke, Milena Skoczke, Franciszek Proena i Maciej Więzik z klasy 6, Nikola Szweda z klasy 7 oraz Zosia Kupferschmidt i Przemek Bigott z klasy 8. Bardzo dobrymi wynikami mogą się pochwalić Ula Wiecka (19 miejsce), Franek Proena (11), Konrad Szweda (12), Nikola Szweda (8) oraz Zosia Kupferschmidt (17). 

          • Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

          • Nasza szkoła przystąpiła do wspólnoty szkół odpowiedzialnych cyfrowo. To bezpłatny projekt dla wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Polsce, którego głównym celem jest wspólna praca zmierzająca do przygotowania uczniów, nauczycieli i rodziców do bezpiecznego, higienicznego i kreatywnego korzystania z zasobów sieci. W społeczności szkół zrzeszonych w projekcie będziemy poszukiwać równowagi między światem cyfrowym i tym rzeczywistym. Wszelkie informacje będą umieszczane w zakładce Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo.

          • Policyjny projekt edukacyjny „Uczę się bezpieczeństwa”.

          • W ubiegłym roku przystąpiliśmy do policyjnego projektu edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa”. W ramach przedsięwzięcia przedstawiciele puckiej policji prowadzili w naszej szkole zajęcia na tematy związane z bezpieczeństwem w drodze do szkoły, w czasie ferii, w domu, w sieci, w czasie wakacji. Następnie zadaniem uczniów na podstawie zdobytej wiedzy i umiejętności, było wykonanie pracy plastycznej. Chętne dzieci podjęły się zadania i wykonały estetyczne i pomysłowe rysunki. Do konkursu powiatowego zakwalifikowały się prace Julii Szynszeckiej, Zuzanny Ladach, Mai Kowalewskiej, Martyny Koralewskiej i Mileny Pomieczyńskiej. Laureatkami zostały Julka i Zuzia. Wyróżnione dziewczynki mogły wziąć udział w uroczystej gali podsumowującej IV i V edycję Wojewódzkiego Konkursu Projektu Edukacyjnego pn. „Uczę się bezpieczeństwa”, która odbyła się w sali teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego. Organizatorzy zapewnili uczestnikom wiele atrakcji oraz zafundowali wspaniałe nagrody rzeczowe. Wyjazd był pełen wrażeń i pozytywnych emocji. Dziewczynkom i rodzicom serdecznie gratulujemy.

          • Warsztaty plastyczne

          • Uczniowie klasy 6 mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami plastycznymi podczas warsztatów prowadzonych przez panią Monikę Olbert. Wykonanie bryloczków dostarczyło wszystkim wiele radości, a efekty przeszły najśmielsze oczekiwania. Już nie możemy się doczekać grudniowego spotkania.

          • Sprzątanie Świata

          • „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska, której w tym roku przyświeca hasło “Myślę, więc nie śmiecę”. Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się do międzynarodowej akcji. 20 września sprzątali ulice Swarzewa. Wykonali również gazetki w klasach.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

          • 1 września po długotrwałym okresie nauki zdalnej uczniowie mogli świętować początek nowego roku szkolnego tradycyjnie. Najpierw była msza święta, a zaraz potem spotkanie w szkole. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie  klas I – III zgromadzili się na sali gimnastycznej, natomiast uczniowie klas IV – VIII w swoich salach lekcyjnych w kameralnym gronie z wychowawcą.

            Pani Dyrektor przywitała ciepło całą społeczność szkolną wraz z rodzicami. Przedstawiła organizację nauki na nowy rok szkolny, przypomniała o bezpieczeństwie w czasie pandemii. Wyraziła również nadzieję, że ten rok będzie lepszy od poprzedniego. Życzyła uczniom, nauczycielom i rodzicom przede wszystkim zdrowia. Na koniec został odczytany list Ministra Edukacji i Nauki.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

          • Uprzejmie informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 01.09.2021 roku.

            8.00 - msza św. w kosciele parafialnym w Swarzewie

            ok. 9.00 - rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej w Swarzewie

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w klasach 7 i 8

          • Pożegnania nadszedł czas…

            Drodzy ósmoklasiści!

            Setki lekcji, przerw, pandemia i związane z nią zdalne nauczanie i ostatni dzwonek.

            Uczestniczyliśmy w Waszym dojrzewaniu, dostrzegaliśmy Wasze sukcesy, widzieliśmy w Waszych oczach łzy wzruszenia oraz szeroki promienny uśmiech.

            Dziękujemy Wam za zapał, za dobre chęci, za życzliwość, wyrozumiałość, otwartość, szczerość.

            Życzmy by zdobyta wiedza i wspólne doświadczenia pozytywnie wpływały na Wasze dalsze życie.

            Nigdy nie traćcie wiary we własne siły. Nie rezygnujcie z marzeń i planów, pamiętając, że każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia.

            Powodzenia!!!

             

            Wasi nauczyciele

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w klasach 1-6

          • Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021 rozpoczęła mszą świętą w naszym parafialnym kościele. W tym roku na szczęście mogliśmy się spotkać we wspólnym gronie. W szkole odbył się apel, na którym znów usłyszeliśmy piosenki, wiersze i życzenia. Spotkanie było wyjątkowe, bo po długiej nieobecności dzieci w szkole osobiście można było pogratulować uczniom zdobytych sukcesów, wręczyć świadectwa, nagrody i dyplomy. Pani Dyrektor wyraziła swą wdzięczność za wyjątkowo pracowity i trudny czas nauki zdalnej. Szczere podziękowania skierowała do uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Teraz nadszedł czas na relaks, wakacyjne wyjazdy, spotkania z rówieśnikami. Cieszmy się latem, ale nie zapominajmy o bezpieczeństwie. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

          • Bal Ósmoklasisty

          • Niech żyje Bal!

            Na Balu Ósmoklasistów, zorganizowanym przez rodziców uczniów klasy 8, wszyscy wyśmienicie się bawili, co widać na załączonych zdjęciach. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za wspaniałe chwile, które długo będziemy wspominać.

          • Zakończenie oddziału przedszkolnego

          • 25 czerwca był ważnym dniem dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Tego dnia odbyła się bowiem uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenkę i tańczyły. W przygotowanie uroczystości włożyły wiele pracy, a rodzice i pani Dyrektor docenili brawami. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Podziękowania otrzymali również rodzice, którzy w szczególny sposób angażowali się w życie szkoły. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się 1 września w szkole zdrowi, wypoczęci i przede wszystkim pełni zapału do pracy w klasie pierwszej.

          • Wycieczka do Rzucewa

          • 22 czerwca uczniowie klas 4,5 i 6 uczestniczyli w wycieczce do Rzucewa. Podczas wycieczki dzieci zapoznały się z ekspozycją w Chacie Kaszubskiej. Następnie uczniowie udali się na spacer ścieżką edukacyjną po terenie Parku Kulturowego - Osada Łowców Fok. Pobyt w Rzucewie zakończono wspólną zabawą i  ogniskiem.

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Konstantyna Dominika w Swarzewie
      • tel/fax: 58 674 09 97
      • 84-100 Puck ul. Szkolna 36 Dyrektor: mgr Bożena Korth Poland
      • sekretarz szkoły - sekretariat@spswarzewo.pl Dyrektor szkoły - dyrektor@spswarzewo.pl Pedagog i psycholog szkolny - pedagog@spswarzewo.pl
    • Logowanie